(ВІДЕО) Пентагон відмовився коментувати зміну планів щодо відправки кораблів в Чорне Море

16 квітня, під час прес-конференції, про плани відправити 2 есмінці США до Чорного моря запитали у спікера Міністерства оборони США.

Спікера попросили прокоментувати перекриття Роією частини Чорного моря для військових та державних суден інших країн, та попросили підтвердити скасування заходу двух військових кораблів США до Чорного моря.

“Так, Росія перекрила для військових навчань частину Чорного моря до жовтня. У Росії є відома історія здійснення таких дій проти України, її суден та міжнародного судноплавства з метою дестабілізації України. 

Ці дії є частиною загальних дій Росії на кордонах України та на окупованих територіях. Ми підтверджуємо підтримку України та її кордонів в міжнародно визнанних межах, так само як і в територіальних водах.

Ми не обговорюємо переміщення наших військових підрозділів, особливо, в рамках морських операцій. У нас є рутинні операції військових кораблів в Чорному морі.

Ми бачили повідомлення турецьких ЗМІ з цього приводу. Але це наші морські кораблі і ми не будемо розповідати про їх переміщення або можливі операції” – повідомив він. 

Нагадаємо, 9 квітня ЗМІ Туреччини повідомили, що кораблі США, USS Roosevelt та USS Donald Cook, пробудуть у Чорному морі до 4 травня.

12 квітня в акваторію Середземного моря увійшли американські ракетні есмінці Donald Cook («Дональд Кук») і Roosevelt («Рузвельт»). Кораблі мають увійти в Чорне море 14 і 15 квітня.

13 квітня Росія згадала про Конвенцію Монтре на фоні допуску Туреччиною кораблів ВМС США у Чорне море.

14 квітня Росія відправила кораблі на стрільби в Чорне море на тлі прибуття есмінців США.

14 квітня турецьке видання Hurriyet повідомило, що кораблі США Roosevelt та Donald Cook не зайдуть в Чорне море у вказаний раніше час.

В ніч з 14 на 15 квітня кораблі РФ намагались спровокувати екіпажі МБАКів на Азовському морі, про інцидент розповіло командування ВМС Укарїни.