Кораблі США Roosevelt та Donald Cook не зайдуть в Чорне море у вказаний раніше час – Hurriyet

Згідно з інформацією, наданою американськими дипломатичними джерелами турецькому міністерству закордонних справ, два есмінці протиповітряної оборони USS Roosevelt (DDG-80) та USS Donald Cook не зайдуть в Чорне море у вказаний раніше час.

Про це щойно повідомило турецьке видання Hurriyet.

Згідно з попереднім повідомленням, два американські військові кораблі сьогодні і завтра мали пройти через протоки до Чорного моря. Також раніше повідомлялось, що есмінці США Roosevelt і Donald Cook, перебуватимуть у Чорному морі до 4 та 5 травня.

“Примітно, що рішення США відмовитись від планів про перехід військових кораблів до Чорного моря співпало з телефонним дзвінком між президентом США Джо Байденом та президентом Росії Володимиром Путіним. У своєму телефонному дзвінку Байден висловив занепокоєння військовим нарощуванням Росії на українському кордоні і попросив від цього відмовитись. Байден також запропонував зустрітися з Путіним віч-на-віч у третій країні в найближчі місяці. Ймовірно, що відмова США від заходу кораблів до Чорного моря може бути кроком доброї волі для зменшення напруженості. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попросив Росію вивести свої війська, тоді як московська адміністрація попереджала США не діяти провокаційно.” – вважають в турецькому виданні.