(Оновлено) Кораблі РФ намагались спровокувати екіпажі МБАКів на Азовському морі – ВМС

Сьогодні вночі, з 14 на 15 квітня на Азовському морі кораблі РФ вдавалися до вкрай небезпечних провокацій щодо кораблів ВМС Збройних сил України. Про це у соцмережі повідомив Андрій Клименко.

Офіційні джерела у ВМС ЗСУ поки що не прокоментували інцидент. В офіційному добовому зведенні ООС, теж інформація відсутня.

Станом на 19.40 командування ВМС ЗСУ підтвердило інцидент на офіційній сторінці:

“РФ продовжує порушувати норми Міжнародного морського права.

Сьогодні вночі, в Азовському морі катери ФСБ РФ вчергове здійснили спробу перешкоджання законним діям катерної групи ВМС ЗС України, які знаходяться на бойовому чергуванні. Не зважаючи на провокації та цілеспрямовані дії росіян, по обмеженню вільного судноплавства, катерна тактична група ВМС України продовжила виконувати поставлені завдання.

Українські моряки і надалі будуть забезпечувати безпеку України з морського напрямку, у тому числі в Азовському морі, керуючись виключно нормами Міжнародного морського права.”

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що відбувся інцидент в Азовському морі між 3-ма МБАКами (типу Гюрза-М) ВМСУ та 5-ма катерами та кораблем Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ вночі з 14 на 15 квітня 2021 року.

“Джерела Моніторингової групи BlaskSeaNews повідомляють з Азовського моря: Ніч була гарячою. Як мінімум 5 катерів фсб здійснювали узгоджені провокаційні маневри щодо наших 3-х МБАКов. Команди подавав корабель берегової охорони РФ N 734. Вранці наші всі повернулися. За словами джерел, вночі у відповідь на погрози корабля РФ нашим морякам довелося попереджати про готовність застосуваті зброю. Побалакали…

Інфа перевірена мною особисто, Інцидент трапівся в 25 милях від протоки, наші ескортувалі комерційні судна.” – повідомив він.

“Ситуація стає вкрай напруженою.

Вона потребує на розголос для того щоб державна політика “Азов-табу” нарешті була припинена а її посіпаки та бенефіціари отримали відповідні санкції, покарання та зняття з посад.

Щодо Азову Україні слід невідкладно приймати найвищі перезрілі рішення, зокрема із невідкладній протидії мафії яка контролює акваторію та має метастази у багатьох органах влади, зокрема високих та силових.” – вважає експерт центру інтеграції Криму Борис Бабин.

 
 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що кораблі США Roosevelt та Donald Cook не зайдуть в Чорне море у вказаний раніше час

Згідно з інформацією, наданою американськими дипломатичними джерелами турецькому міністерству закордонних справ, два есмінці протиповітряної оборони USS Roosevelt (DDG-80) та USS Donald Cook не зайдуть в Чорне море у вказаний раніше час 14-14 квітня. Раніше повідомлялось, що есмінці США Roosevelt і Donald Cook, перебуватимуть у Чорному морі до 4 та 5 травня.