Сполучені Штати поінформували Туреччину, що два військові кораблі пройдуть через турецькі протоки і будуть розміщені в Чорному морі до 4 травня.

Таку заяву зроблено на тлі нарощування російських військ на кордоні з Україною.

Про це повідомляє Reuters.

У МЗС Туреччини заявили, що їх поінформували про американські кораблі ще 15 днів тому.

“15 днів тому дипломатичними каналами нам було надіслано повідомлення про те, що два військові кораблі США пройдуть у Чорне море відповідно до Конвенції Монтре. Кораблі залишаться в Чорному морі до 4 травня”, – стверджує турецька сторона.

14 та 15 квітня до Чорного моря зайдуть есмінці Військово-морського флоту США – USS Roosevelt та USS Donald Cook. Про це пише Голос Америки з посиланням на пресслужбу МЗС Туреччини.

Нагадаємо, в Туреччині відбувається скандал на фоні звернення 103 адміралів до нації, в якому вони застерігають чинну владу від перегляду Конвенції Монтре. Станом на 8 березня 10 турецьких адміралів притягнуто до відповідальності через поліцію Туреччини.

Що сьогодні представляє собою Конвенція Монтре читайте в ексклюзивному інтерв’ю “Морських бізнес-новин України”: До 2021 року Туреччина не піднімала питання перегляду Конвенції Монтре. Світ змінився і ми маємо навчитись жити в цьому новому світі, – Борис Бабін