ВМС України візьме участь у багатонаціональному навчанні «Бриз 2021» у Болгарії

Представники Військово-Морських Сил ЗС України в режимі онлайн-зв’язку долучилися до головної планувальної конференції з організації багатонаціонального навчання «Бриз 2021», які проводитимуть Військово-Морські Сили Республіки Болгарія.

Метою заходу було визначення загальної концепції навчання та вивчення попереднього складу сил, що плануються до залучення від держав-учасниць. Також під час конференції було обговорено формат залучення представників від українських ВМС.

− Важливість подібних навчань важко переоцінити, адже вони сприяють підтримці стабільності в Чорноморському регіоні та набуттю додаткового досвіду і спроможностей Військово-Морських Сил України, − наголосив командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Це ще одна сходинка для національного флоту на шляху до Північноатлантичного альянсу, − додав він.

Міжнародні навчання серії «Бриз» є щорічними та проводяться в акваторії Чорного моря біля узбережжя Болгарії. У 2021 році в навчаннях планується участь 12 держав-членів НАТО та партнерів, зокрема й України. Окрім того, традиційно до маневрів має приєднатися 2-га постійна військово-морська група НАТО.