В Україні будуватимуть судна багатоцільового призначення MPV80 за данським проектом

18 грудня відбулось підписання Меморандуму Міністерством інфраструктури України та Міністерством оборони Королівства Данії з питань співпраці щодо розвитку та посилення морського потенціалу України.

Підписання відбулося в рамках офіційного візиту в Україну Міністерки оборони Данії Тріне Брамсен.

Зокрема, у рамках Меморандуму планується проєкт будівництва багатоцільових суден. Виробництво буде повністю локалізовано на території України, а понад 50 % від обсягу замовлень буде виконано українськими підприємствами.

«Україна має багато великий потенціал для розвитку суднобудівництва — це й доступ до найбільших судноплавних річок Східної Європи, і сформована портова інфраструктура, та найголовніше — наявні суднобудівні потужності.

Майбутні україно-данські судна будуватимуться на заводі в Україні, використовуючи передовий досвід у проєктуванні наших данських партнерів, а також сучасне обладнання. Сподіваюся на розвиток нашої співпраці з Королівством Данією, особливо в перспективних та високотехнологічних проєктах», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Проєкт буде реалізовано за підтримки уряду Данії та данської Експортної кредитної Агенції (EKF). Судна проєктуватимуть данські компанії відповідно до вимог замовника.

Завершення будівництва першого судна MPV80 передбачається до 2024 року. Воно зможе виконувати десятки функцій, серед яких і проведення пошуково-рятувальних робіт. Судно буде обладнане передовими розробниками високотехнологічного спеціалізованого обладнання данських виробників.

Нагадаємо, що на доручення Президента України Міністерство економіки спільно з Міністерством інфраструктури розпочинає програму відновлення українського судно та машинобудування. Йдеться про будівництво в найближчі 5 років морських та річкових суден, вагонів, літаків.

MPV 80 — це відповідь KERSHIP для клієнтів, які запитують надійне судно для виконання широкого спектру місій. Судно розроблено з важливою універсальністю та відмінною морською поведінкою та побудовано за європейськими стандартами.

Створене для виконання цивільних і військових завдань у водах ВЕЗ, включаючи гуманітарну допомогу, реагування на забруднення, захист кордонів або боротьбу з піратством, MPV 80 також може виконувати вантажні перевезення (до 6 контейнерів) і логістичні операції.

Багатоцільове ядро MPV 80 базується на досвіді KERSHIP у суднобудуванні та системній інтеграції та значно знижує загальну вартість володіння флотом.