(ВІДЕО) ДБР повідомило про підозру у справі катерів “Кентавр” ексначальнику військового представництва МОУ

Слідчі Державного бюро розслідувань 17 грудня 2021 року повідомили про підозру колишньому начальнику військового представництва Міністерства оборони України у справі щодо постачання до Збройних Сил України техніки невідповідної якості.

Установлено, що посадовець у змові з керівництвом ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» підробив та видав офіційні документи, згідно з якими остаточна збірка двох десантних катерів «Кентавр» із проведенням випробувань їх ходових характеристик вважаються завершеними.

Натомість слідство встановило, що військовому було відомо про те, що вказані випробування не проводилися взагалі.

Більше того посадовець знав, що проєкт цих катерів не відповідав вимогам, які ставилися замовником – Міноборони, а саме у частині показників водотоннажності, осадки, максимальної швидкості ходу та висоти надводного борту.

Це було обумовлено багатьма помилками при розробці проєкту та некоректними рішеннями, які допустив виконавець – «Кузня на Рибальському».

Тому виготовлена неякісна продукція від виконавця не мала бути прийнята.

Таким чином, експосадовець підозрюється у перевищенні військовою службовою особою влади та службових повноважень, в умовах особливого періоду, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 426-1 КК України), а також у складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генпрокурора, оперативний супровід – ГОУ ДБР.