СБУ викрила канал нелегальної міргації через порт Чорноморськ

СБУ в Одеській області викрила і заблокувала канал нелегальної міграції транзитом через Україну до Євросоюзу.
Організував його громадянин однієї із сусідніх країн. За 7 тис. доларів США він обіцяв потенційним «клієнтам» безперешкодну доставку в одну із країн ЄС транзитом через Україну.

Спершу нелегальних мігрантів доправляли паромом до України. В Одесі спільник організатора трафіку забезпечував їм зустріч, тимчасове розміщення в місті. Згодом зловмисники забезпечували клієнтам перетин держкордону з ЄС у вантажних автомобілях. При цьому гарантували уникнення митного контролю. Кінцевою точкою нелегалів була одна з європейських країн.

У ході спецоперації оперативники спецслужби виявили двох нелегальних мігрантів на паромі, який прибув до порту Чорноморська з Туреччини. «Пасажирів» приховали у офіційно оформленому контейнері з вантажем.
У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до схеми осіб.​
Викриття і блокування каналу нелегальної міграції відбувалося спільно з Держприкордонслужбою України, слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Іллічівської місцевої прокуратури.