Завершилась морська компонента навчань «Об’єднані зусилля-2021»

В рамках навчань “Об’єднані зусилля” кораблі та катери зі складу корабельної десантної групи здійснили перехід морем у строях та ордерах, відпрацювали організацію протиповітряної та протикатерної оборони, артилерійські стрільби, заходи протипідводної й протидиверсійної боротьби та висадку морського десанту на необладнану ділянку узбережжя.

Про це повідомила Служба зв’язків з громадськістю Командування ВМС ЗС України.

Усі дії проводились у тісній взаємодії з учасниками інших компонентів навчань.

– Під час СКШН «Об’єднані зусилля-2021» проводився комплекс тактичних навчань з корабельно-катерним складом ВМС. Навчання відбувалися в північно-західній частині Чорного моря та в пунктах базування. Залучалися корабельно-катерний склад ВМС, підрозділи морської піхоти, морської авіації, авіації Повітряних Сил, катери Державна прикордонна служба України, – зазначив командир флотилії Військово-Морських Сил ЗС України капітан 1 рангу Юрій Федаш.

Відпрацьовувались тактичне розгортання корабельно-катерного складу, універсальна оборона на переході морем, висадка повітряного та морського десанту, вогнева підтримка військ тощо.

Перед десантуванням морської піхоти корабельною тактичною групою було здійснено розвідку можливостей противника на ділянці висадки морської піхоти та, за допомогою штатного озброєння, знищено вогневі засоби ворога. До тактичного епізоду «Бій за висадку» долучалась авіація Повітряних сил ЗСУ, а також вертольоти вогневої підтримки морської авіації. Висадку морського десанту на необладнане узбережжя було здійснено морським та повітряним способами.

На фінальному етапі проведено практичні бойові стрільби кораблями та катерами з метою підтримки військ, які діють на приморському напрямку.