В Одесі відкрили меморіальну дошку видатному начальнику Одеського морського порту у 1960-70 роки Олегу Томасу

Сьогодні на фасаді будівлі портового клубу біля входу в музей історії Одеського порту ім. Франца де Волана (Ланжеронівський спуск, 2-а) був урочисто відкритий пам’ятний знак видатному діячу в сфері морського транспорту, начальнику Одеського порту в 60-70-х роках минулого століття Олегу Костянтиновичу Томасу.

На церемонії були присутні начальник адміністрації Одеського морського порту Максим Лапай, працівники порту, представники громадськості, журналісти.

На початку церемонії директор Музею морського флоту України Людмила Бондаренко зазначила, що меморіальна дошка відкрита зусиллями адміністрації Одеського морського порту завдяки ініціативі Почесного громадянина м.Одеси, інженера-гідротехніка, доктора технічних наук і професора, письменника і краєзнавця Михайла Пойзнера, при підтримці газети «Вечірня Одеса».

У своєму виступі начальник адміністрації Одеського морського порту відзначив надзвичайний внесок Олега Томаса в розвиток і становлення підприємства.

Олег Костянтинович Томас був професіоналом з великої букви і всього себе він віддав служінню порту, самовіддано працював на благо морського транспорту і держави. Олег Костянтинович – це людина, у якої всім нам слід вчитися вмінню працювати і відношенню до справи, – наголосив Максим Лапай.

Михайло Пойзнер подякував адміністрації Одеського морського порту за щирий відгук на ініціативу з вшанування пам’яті видатного одесита та видного діяча в сфері морського транспорту:

Одеса не повинна забувати це прізвище. Олег Костянтинович фігура знакова для міста і для порту, і заслуговує на те, щоб його пам’ятали, – підкреслив почесний громадянин м. Одеси, якому поталанило спілкуватися з Олегом Томасом під час роботи у науково-дослідному інституті морського флоту.

Максим Лапай та Михайло Пойзнер, під аплодисменти присутніх, урочисто зняли покривало з меморіальної дошки. До підніжжя пам’ятного знаку лягли живі квіти.

Довідка. Олег Костянтинович Томас (1930-1989 рр.) – український радянський діяч, начальник Одеського морського порту, начальник Чорноморського морського пароплавства. Депутат Верховної Ради УРСР 9-го скликання (в 1976 – 1980).

У 1953 році закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту. З 1953 року працював диспетчером Східного району Новоросійського порту. У 1954 році переведений до Одеського порту на посаду диспетчера портофлоту. Потім працював у головній диспетчерській ОМТП, очолював 3-й вантажний район, був заступником начальника порту з експлуатації. З 1962 по 1971 рік – начальник Одеського морського торгового порту. З 1971 по 1973 рік – радник міністра торгового флоту і портів Республіки Куба. У 1973 році повернувся на посаду начальника ОМТП. У 1976 – 1978 рр. – начальник Чорноморського морського пароплавства. З 1978 – 1979 рр. – знову начальник Одеського морського торгового порту.

З 1979 року працював в Одеському інституті інженерів морського флоту. Потім – в Одеському проектному інституті «Південний науково-дослідний інститут морського флоту». Був глибоким практиком морської справи, серед спеціалістів вважався «експлуатаційником №1».

Кавалер орденів Леніна, Трудового Червоного Прапора, «Знак пошани».

Автором меморіальної дошки Олегу Томасу став відомий художник Леонід Брук.

Адміністрація Одеського морського порту.