Почесні нагороди, звання «Працівник року» і квіти до пам’ятника Докеру – в Одеському морському порту відзначають чергову річницю заснування підприємства (фоторепортаж)

На честь 227-ї річниці заснування порту сьогодні, 3 вересня 2021 року, у конференц-залі головного представництва Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ») відбулась церемонія вручення портовикам нагород від центральних та місцевих органів влади, керівництва держпідприємства та громадських організацій. 

Перед врученням нагород начальник ОФ ДП «АМПУ» Максим Лапай тепло привітав присутніх зі святом і закликав портовиків бути достойними продовжувачами славних традицій трудового колективу підприємства.

Поєднання двохсотлітнього досвіду і постійне устремління в майбутнє, бездоганне виконання зобов’язань перед партнерами і клієнтами, були і залишаються запорукою поваги і визнання Одеського порту у всьому світі. Ті новації, які ми сьогодні впроваджуємо, той стиль роботи, який притаманний тільки нам, це заслуга десятків і сотень конкретних людей, починаючи від керівників підрозділів, і закінчуючи рядовими працівниками, – підкреслив М.Лапай.

Урочистості продовжилися покладанням квітів до пам’ятника Докеру та імпровізованим мітингом біля корпоративного фотостенду. За традицією, у черговий день народження порту кращі працівники підприємства удостоюються звання «Працівник року», а їх портрети розміщуються у однойменному розділі фотостенду.

Цей стенд виконує високу місію доносити до сучасників імена видатних засновників порту та спеціалістів, які в різні часи забезпечували його стабільну роботу та розвиток, – зазначив у своєму виступі на мітингу М.Лапай. – І той факт, що ми щорічно обновляємо розділ «Працівник року», свідчить про наявність на нашому підприємстві професійних і цілеспрямованих фахівців, безмежно відданих рідному підприємству, які роблять усе можливе для укріплення його конкурентоздатності…

 

Цей фотостенд, це по суті «Дошка пошани», як її називали у минулу епоху. За кожним портретом – сторінка славної історії Одеського порту… Хочу подякувати тим фахівцям, які докладають свої знання і творчу енергію в подальший розвиток підприємства, і всім, хто сьогодні сумлінно працює для того, щоб наш порт утримував позиції лідера у виробничій діяльності і соціальній сфері, – додав голова Профспілки робітників морського транспорту Одеського морського порту Володимир Зайков.

Відзначення 227-ї річниці заснування Одеського морського порту колектив підприємства продовжить святковим концертом, який відбудеться сьогодні ввечері на морському вокзалі.

Довідково.

Згідно рескрипту Катерини ІІ, 27 травня 1794 року на місці поселення Хаджибей засновано нове портове місто. 2 вересня цього ж року під керівництвом іспанського дворянина Йосипа де Рибаса були закладені перші портові споруди. Дату 2 вересня 1794 року історики вважають днем народження міста Одеси та Одеського морського порту.

Пам’ятник Докеру (інша назва – Трудязі-Докеру) роботи скульптора Олександра Князика був споруджений за ініціативи багаторічного керівника Одеського порту, Героя України Миколи Павлюка. Урочисте відкриття монумента на внутрішній частині Митної площі (режимна територія підприємства) відбулося у першу неділю липня 2002 року. Бронзовий Докер на фоні працюючих портальних кранів і суден біля причалів разом з фасадом головного офісу адміністрації порту утворюють єдиний архітектурно-виробничий пейзаж, який одесити і гості міста можуть спостерігати з вул. Приморської.

Корпоративний фотостенд Одеського морського порту встановлений влітку 2013 року ліворуч від центральної прохідної порту (зовнішній бік прохідної) за ініціативи Молодіжної організації підприємства (МООП). Експозиція стенду включає чотири розділи: «Засновники порту», «Керівники підприємств та організацій порту», «Передовики різних років», «Працівники року». Лауреатів звання «Працівник року» щорічно перед професійним святом визначає спеціальна комісія з представників адміністрації та профспілки порту.