Капітан порту Маріуполь заборонив швартування суден до причалів в акваторії ТОВ «СРЗ»

“Вчора нас повідомили про заборону швартування суден до причалів в акваторії ТОВ «СРЗ», що означає, власне, і заборону суднозаходів. Рішення винесено капітаном порту Маріуполь. Підставою стало те, що нібо то закінчено термін дії дозвільних документів.” Повідомила прес-служба Азовського судноремонтного заводу.

“Однак, Азовський судноремонтний завод знаходиться і здійснює свою діяльність в зоні проведення ООС на Сході України.
І всі ми знаємо (xb не всі?), що для підтримки підприємств, які здійснюють діяльність на території проведення АТО (ООС), був прийнятий ЗУ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», який автоматично продовжує термін дії всіх дозвільних документів (навіть з закінченим терміном) на період проведення АТО (ООС).
Тобто, об’єктивних законних підстав для такої заборони НЕМАЄ.
Дивує також вибірковий підхід в здійсненні перевірочних робіт капітанеріей порту Маріуполь, яку різко зацікавили тільки причали акваторії ТОВ «СРЗ», залишивши без уваги і перевірок причали металургійного комбінату «Азовсталь», хоч він ними і не користується.
Складається враження, що ми знову повертаємося в часи, коли свавілля та ігнорування законів з боку держорганів – було нормою.
Відбувається чергова спроба незаконної дестабілізації роботи підприємства. Особливо сумно, коли на рейді стоїть три судна під навантаження, що принесло б підприємству певний дохід в складні зимові місяці …
Де ж реформи? Де ж підтримка чесного бізнесу?
Чи знайдуться в Україні особи, органи і структури, які, розібравшись в ситуації, припинять свавілля, спрямоване на дестабілізацію роботи судноремонтників”. – йдеться у повідомленні.

1 лютого капітаном Маріупольського морського порту під тиском СБУ було винесено розпорядження «Про заборону швартування суден до гідротехнічних споруд акваторії ТОВ« СРЗ »(причалів і котловану ДОКу), тим самим повністю блокуючи роботу підприємства і виконання зобов’язань перед клієнтами. Підставою даного розпорядження, на думку чиновника, послужило закінчення терміну дії дозвільних документів Регістру судноплавства України (терміном до 31.12.2019 року).
Однак на сьогодні правомірних підстав для такої заборони немає.
З 2019 року ТОВ «СРЗ» активно взаємодіє з ДП «АСРЗ» і ФДМУ в рамках процесу передачі майна цілісного майнового комплексу Азовський судноремонтний завод з балансу ТОВ «СРЗ» на баланс ДП «Азовський судноремонтний завод». До моменту підписання акту прийому-передачі ЦВК АСРЗ, всі зобов’язання по технічної експлуатації, технічного обслуговування і ремонтів споруд і устаткування лежать на ТОВ «СРЗ». І на протязі всього часу підприємство в повному обсязі виконує зобов’язання щодо належного підтримання цілісності та збереження майнового комплексу, в тому числі гідротехнічних споруд.
Згідно ст.5 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» – дія документів дозвільного характеру, виданих суб’єктам господарювання, які працюють у зоні АТО (ООС), термін дії яких закінчився в період її проведення, вважаються такими, дія яких продовжено на період проведення АТО (ООС). Таким чином, всі свідоцтва про придатність гідротехнічних споруд акваторії ТОВ «СРЗ» є діючими в даний час.