Призначено до розгляду по суті справу стосовно колишнього начальника Одеської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України»

03.02.2021 завершено підготовче засідання та призначено до розгляду по суті справу стосовно колишнього начальника Одеської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» та ще 3 осіб, обвинувачених у зловживаннях службовим становищем, що завдало понад 21,36 млн грн збитків державному підприємству.

Зокрема, в ході засідання судом відмовлено в задоволенні скарг сторони захисту на дії та рішення слідчих і прокурорів, а також у скасуванні арештів майна обвинувачених, які були накладені в ході досудового слідства.
Засідання з розгляду по суті призначено на 09.02.2021.
Як вже повідомлялось, в рамках досудового розслідування встановлено, що у 2015 році начальник Одеської філії «Адміністрації морських портів України» спільно з головним інженером державного підприємства, директорами приватних компаній та фізичною особою, організували закупівлю коштом державного бюджету послуг із будівництва причалу в Одеському морському торговельному порті.
Переможцем у конкурсі, незважаючи на відсутність досвіду та не відповідності умовам пропозицій, стала одна з вищевказаних компаній. У подальшому, в день фактичного початку виконання робіт, між директором компанії-переможниці та директором іншої фірми, що здавала в оренду днопоглиблювальний караван, було підписано додаткові угоди, в яких було збільшено вартість фрахту днопоглиблювального каравану.
В результаті вартість виконаних робіт суттєвого збільшилась. Попри це посадовці «АМПУ», зловживаючи своїм службовим становищем, підписали акти виконаних робіт і здійснили відповідний перерахунок коштів приватним компаніям.
Як наслідок, державне підприємство «АМПУ» незаконно переплатило понад 21,36 млн грн.
Детальніше по справі – https://cutt.ly/2yQQ0fB
Важливо: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.