Ігор Петрашко обговорив з експертами Атлантичної Ради пріоритетні заходи щодо економічного відновлення України

Відбулася онлайн-зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з провідними експертами Атлантичної Ради на чолі зі стратегічним експертом Андерсом Аслундом на тему «Українська економічна боротьба проти коронавірусу».

«Україна вже перейшла до другого етапу пом’якшення карантинних обмежень. Обмежувальні заходи будуть поступово послаблюватися залежно від епідемічної ситуації в кожному регіоні. Серед важливих кроків, які вживає Україна в період боротьби з пандемією, – це підтримка бізнесу та зниження рівня безробіття, це розробка цілісної стратегії розвитку економіки та створення оптимальних для цього умов, це стимулювання локалізації та відновлення промисловості», – зазначив Ігор Петрашко.

Міністр підкреслив, що незважаючи на заходи проти пандемії COVID-19, Україна, як надійний торговий партнер та головний експортер сільськогосподарської продукції, продовжує забезпечення безперебійного постачання сировини та продовольчих товарів на зовнішні ринки.

Окремо наголошено, що забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в Україні залишається питанням стратегічного значення. Перспективними для інвесторів є такі сектори, як IT, сільське господарство, машинобудування, інфраструктура та ін.

Також учасники обговорили кроки щодо боротьби з безробіттям (зокрема, українські програми зі створення 500 тис. робочих місць та програму по частковому безробіттю), кредитні програми для бізнесу, стимулювання локалізації зі збереженням балансу між імпортом і експортом, а також інші важливі напрямки співпраці.

Довідково

Атлантична Рада (Atlantic Council) – аналітичний центр, неурядова організація США, заснована у 1961 році. Основним завданням її діяльності є залучення північноатлантичної спільноти до розв’язання міжнародних проблем і викликів ХХІ сторіччя.