Україна закрила чотири морських пунта пропуску через державний кордон та низку річкових

Рідповідне розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 р. № 288-р “Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю і припинення в них пішохідного сполучення” оприлюднено на сайті Кабміну.

Назва пункту пропуску – “Орлівка”, смт.Орлівка Одеської області. Вид сполучення: морський паромний, річковий.

Назва пункту пропуску – портопункт Миколаївське морське агентство – філіал державної компанії “Укррибпром”. Вид сполучення: морський. вантажний. міжнародний.  Миколаївська область,
Заводський район.

Назва пункту пропуску – Скадовський морський торговельний порт. Вид сполучення: морський, пасажирський, вантажний. Міжнародний. Херсонська область, Скадовський район.

Назва пункту пропуску – Київський річковий порт. Вид сполучення: річковий. пасажирський,
вантажний. міжнародний. м. Київ.

Також закрито низку річкових портів, що працюють на місцевих пасажирських сполученнях:
Ізмаїл, Вилкове, Кілія. Одеська область, Ізмаїльський район.

Згодом Кабмін оприлюднив ще одне розпорядження від 14 березня 2020 р. № 287-р “Про тимчасове обмеження перетинання державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” в пункті 2 якого йдеться про заборону з 16 березня перетинання державного кордону на в’їзд в Україну членів екіпажів.
 
“Тимчасово заборонити з 00 год. 00 хв. 16 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. перетинання державного кордону на в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства, крім тих, що мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів. В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ.”