Євросоюз виділить 1 млн. євро на підтримку стійкості перед небезпеками у регіоні Азовського моря

Європейський Союз мобілізує додаткову допомогу задля підтримки заходів із реагування на конфлікт у східній Україні. Зокрема, Євросоюз виділить 1 млн. євро на підтримку стійкості перед небезпеками у регіоні Азовського моря.

Йдеться про внесок у поліпшення надійності та доступності інформації про регіон, а також про його нагальні, середньо- та довгострокові потреби.

ЄС виділить додаткові 3,2 млн. євро Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. У такий спосіб загальна сума, яку Євросоюз надав Місії, складе 52 млн. євро. Також ЄС підвищить свою підтримку цивільного захисту на сході України, надавши на ці цілі 1 млн. євро. Це сприятиме впровадженню Стратегії України із захисту цивільного населення, щойно її буде ухвалено.

Також Євросоюз профінансує реконструкцію сучасного центру надання адміністративних послуг у Станиці Луганській. Це забезпечить ефективний доступ громадян України до послуг – від тих, що стосуються пенсійного фонду, до реєстрів нерухомості – у відповідності до реформи децентралізації.

Разом зі своїми країнами-членами ЄС – найбільший надавач допомоги Україні у реагуванні на конфлікт. Її обсяг від початку конфлікту у 2014 році склав 762,5 млн. євро; гуманітарна допомога становить приблизно половину цієї суми. Також Євросоюз і його країни-члени зробили найбільший внесок у роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ; вони є найбільшим донором гуманітарної допомоги та допомоги задля якнайшвидшого відновлення. Загалом, від 2014 року підтримка Євросоюзом України перевищила 15 млрд. євро у грантах і пільгових позиках. Кошти спрямовані на підтримку безпрецедентного порядку денного реформ країни, політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС.