Незаконна компенсація за житло: підозра другому екснардепу

18 грудня 2019 року детективи Національного бюро за погодженням прокурорів САП повідомили народному депутату України VII та VIII скликань про підозру в безпідставному отриманні з державного бюджету шляхом зловживання владою понад 361 тис. грн компенсації вартості винайму номера у готелі «Київ». Дії особи кваліфіковано за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України.

У листопаді 2014 року екснародний депутат отримав у користування номер у готелі «Київ» коштом державного бюджету у зв’язку з тим, що не мав власного житла у столиці. Однак, як встановило слідство, на початку березня 2017 року, він отримав у спадщину квартиру у Києві, проте не сповістив про цей факт Управління справами Апарату Верховної Ради України, тож й надалі отримував компенсаційні виплати з держбюджету. І лише в жовтні 2018 року, після низки публікацій у ЗМІ, відмовився від отримання коштів. За ці півтора року, як встановило слідство, екснародний депутат безпідставно отримав понад 361 тис. грн компенсації за винайм житла.

Розслідування зазначених фактів НАБУ і САП розпочали в жовтні 2018 року за публікаціями у ЗМІ.

Зазначимо, що напередодні за вчинення аналогічного злочину детективи НАБУ та прокурори САП повідомили про підозру іншому колишньому народному депутату України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.