Скасовую всі накази попередніх глав екоінспекції і зупиняю державний рекет в портах – в.о. голови Держекоінспекції

Про це заявив в.о. голови Єгор Фірсов у соцмережі.

“Згідно із законом, регіональні відділення повинні отримувати дозволи на свої перевірки (в тому числі на затримання кораблів) від голови екоінспекції. Але щоб схема працювала швидко і безпечно, ці повноваження керівники віддавали на місця, через довіреність. Таким чином колишні керівники дозволяли екоінспекторам у портах піратствувати на свій розсуд без необхідності постійного погодження з центральним офісом. Звичайно, що така схема або давала прибутки голові екоінспекції, або корупційний потік стрімко біг прямо в міністерство. І всі ці роки усе всіх влаштовувало. Екоінспекція дійсно стала нагадувати сомалійських розбійників.

Цей ганебний конвеєр державного рекету та здирництва тривав без зупинки. Діяв він, як ми бачимо, і після Майдану. Обсяг хабарів був колосальним. А враховуючи, що бралися вони в портах, у іноземних компаній, можна тільки здогадуватися, яка слава розходилася про нашу країну по всьому світу.

І тільки но зайнявши посаду в.о. Голови ДЕІ, я у перший же день почав отримувати скарги на дії інспекторів у портах. Але знаходились і такі “фахівці”, які пояснювали мені, що у всьому винні неекологічні судна, натомість дії інспекторів вірні. Оскільки скарг з кожним днем ставало все більше, я вирішив не відкладати цю справу і розібратись. На тому тижні ми провели велику нараду з представниками Одеської ОДА, АМПУ, судновласниками і бізнесом. І все стало на свої місця, на аргументи представників бізнесу, чиновники не мали, що відповісти. Наявність корупційної схеми стала очевидною для всіх.

Незважаючи на очевидність цієї корупційної схеми, про неї не робили журналістських розслідувань, тому громадськості вона до сьогоднішнього дня була не відома. Якби у мене була мета очолити цей схематоз, я б, звичайно, не став нічого про нього писати. Але наша мета – ліквідувати цей заповідник корупції. Тому з сьогоднішнього дня я скасовую всі злочинні доручення і накази попередніх глав екоінспекції, припиняю цю піратську вольницю і зупиняю державний рекет в портах. А також у рамках дисциплінарного провадження відстороняю від виконання обов’язків керівника Кримсько-Чорноморського округу Олександра Ставнійчука. Більше ніяких самовільних дій з боку територіальних органів не буде. Сомалі у портах скінчилося.

 

13 липня цього року президент Володимир Зеленський під час свого візиту до Одеси визнав, що в портах існує масштабна корупція і навіть запропонував призупинити перевірки судів в морських портах України співробітниками Державної екологічної інспекції, які системно займаються вимаганням хабарів. Із задоволенням виконую це доручення Президента. Хочу подякувати Володимиру Зеленському за надану можливість нарешті навести порядок і законність в українських портах.

Зрозуміло, що перевірки триватимуть і ситуацію з екологією в Чорному морі ми триматимемо під контролем, але колишнього свавілля вже не буде ніколи. Ми дійсно прийшли міняти систему, як би пафосно це не звучало. І робимо це прямо зараз.”