Адміністрацію морських портів України приведуть до стандартів ОЕСР- Кабмін

Про це повідомив Міністр економіки України Тимофій Милованов у соцмережі.

“Сьогодні КабМін прийняв рішення про наступні кроки в реформі корпоративного врядування. (Це перемога)

1. Кожна державна компанія спрямовується певним міністерством або органом влади. Ці органи мають право написати індивідуальні політики власності для кожної компанії. Рішення затверджує структуру такої політики: а) пріоритети для компанії, тобто причини чому така компанія належить державі. (Наприклад, Укрзалізниця може мати за мету забезпечення певної кількості перевезень.) б) основні напрямки діяльності компанії. (Що можна і що не можна робити.) в) ключові показники компанії та обов’язковий фінансовий показник. (Цифри за якими оцінюють чи компанія працює успішні.)

2. Вимоги до модельного статуту компанії, який відповідає стандартам ОЕСР. Зокрема, вони посилюють повноваження наглядових рад (тобто, більше політичної незалежності від уряду).

3. Вимоги до компанії, по яким до неї можна застосовувати такий статут – надавати більше повноважень наглядовій раді. Наприклад, затверджена політика власності, дієздатна наглядова рада, дієздатна система внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту.

4. Список найбільших компаній корпоративне управління яких має приведено до стандартів ОЕСР в першу чергу.

Це Нафтогаз, Укрзалізниця, Укроборонпром, Укренерго, Адміністрація морських портів України, Аеропорт Бориспіль, Укрпошта, Енергоатом, Укргідроенерго, Державно продовольчо-зернова корпорація України.”

Нагадаємо, 10 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив План дій щодо поглиблення співробітництва між Урядом України та Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на 2019-2020 роки.

Документ передбачає детальний план співпраці Україна-ОЕСР за трьома основними напрямками: боротьба з корупцією, державне управління та урядування, економічна політика. План дій між ОЕСР та Україною загалом спрямований на зміцнення та підвищення ефективності економіки України та покращення соціально-економічних умов, підвищення зайнятості населення тощо.

Серед завдань, які передбачені Планом дій у напрямку економічної політики експерти ОЕСР визначили розвиток конкуренції, реформу державних підприємств, підтримку інвестицій і конкурентоспроможності, розвиток малого і середнього підприємництва (МСП) та інновацій, підтримку та просування експорту, підвищення галузевої продуктивності економіки, підвищення якості статистики.  

У сфері боротьби з корупцією окреслені такі завдання: впровадження рекомендацій ОЕСР щодо запобігання корупції, наближення України до антикорупційних стандартів ОЕСР, імплементація заходів Стамбульського плану дій з боротьби проти корупції.

У сфері розвитку державного управління завдання передбачають підтримку реформ у сфері державного управління, підвищення якості оподаткування та управління внутрішніми ресурсами, поглиблення регуляторної реформи, покращення якості управління публічними фінансами, підтримка екологізації економіки України та розвиток контролю за використанням водних ресурсів, розвиток освіти.

Довідково.

ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – міжнародна організація, до якої входить 35 розвинених країн світу та є третьою за потужністю впливовою економічною установою світу поряд з МВФ та Світовим банком. ОЕСР співпрацює з Україною на основі Меморандуму від 7 жовтня 2014 року, дію якого було продовжено у червні 2018 року на 2 роки.