Кабмін ухвалив «Порядок взаємодії АМПУ та Мінекології у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії морського порту”

Кабмін сьогодні ухвалив «Порядок взаємодії АМПУ та Мінекології у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії морського порту, на виконання Закону України про єдине митне вікно». Про це повідомив голова Митниці Максим Нєфьодов.

Таким чином сподіваються зупинити зловживання  екологів в портах та запровадити дієвий контроль за забруднюючими речовинами. 

АМПУ має тепер здійснюваи моніторинг стану акваторії та контролювати скинуті забруднюючі речовини. У разі виявлення забруднення акваторії та з метою підтвердження цього факту АМПУ викликає екологічну інспекцію для відбору проб в місці забруднення. І лише після лабораторного підтвердження факту забруднення і за наявності обґрунтованих підстав вважати, що це забруднення відбулося з судна – екологічна інспекція спільно з представниками Морської адміністрації має право піднятися на борт судна з метою взяття проб на судні.