Росія незаконно реалізовує електронні карти на води України – Держгідрографія

Російська Федерація незаконно реалізовує морські електронні навігаційні карти на територію України, створюючи загрозу мореплавства в Чорному та Азовському морях. Крім того, країна-агресор продає ці карти через компанії Великобританії та Норвегії.

Делегація від України 13 червня на 21 засіданні Гідрографічної комісії по Середземному та Чорному морях у Кадісі (Іспанія) висловила рішучий протест проти уже згаданих дій  Російської Федерації та вимагала припинити порушення норм міжнародного права. Також Держгідрографія уже звернулась до посольств Великобританії та Норвегії, Міжнародної гідрографічної організації та відповідних органів з вимогою якнайшвидше посприяти вилученню російських карт на українські води з міжнародного обігу. 

Росія незаконно реалізовує електронні карти на води України, незважаючи на те, що Держгідрографія випускає та продає повну колекцію карт у зоні своєї юрисдикції. Таке перекриття може призвести до технічних помилок у навігаційному обладнанні суден та призвести до загибелі моряків. Крім цього, такими діями РФ забирає частину українського ринку збуту карт, завдаючи шкоду національним інтересам країни.

«Росія протягом останніх років, нехтуючи усіма міжнародними нормами та вимогами, виробляє та розповсюджує електронні навігаційні карти на зону юрисдикції України в Чорному і Азовському морях, створюючи величезну небезпеку судноплавства в регіоні. З незрозумілих причин колишнє керівництво установи замовчувало цю ситуацію, але їхня бездіяльність може коштувати Україні та світу людських життів. Ми доповіли про ситуацію голові Морської адміністрації Дмитру Петренку та, залучившись його підтримкою, маємо на меті змусити РФ припинити свої незаконні дії. Цьому також сприятимуть іноземні колеги та професіоналізм наших юристів. Адже ця проблема стосується не тільки Держгідрографії, а й порушує національні інтереси України», – начальник Держгідрографії Олександр Щипцов.

«Припинення злочинного оверлеппінгу карт – це лише перший крок Держгідрографії в боротьбі з Росією. Найближчим часом розпочнемо процедуру подання позову установи до Російської Федерації до Міжнародного суду в Гаазі з приводу незаконного захоплення нашого майна в Криму. Держгідрографія разом із Державною службою морського та річкового транспорту використовуватиме всі доступні інструменти, щоб примусити Росію відповісти за свої дії», – начальник Держгідрографії Олександр Щипцов.