“Держгідрографія” планує відремонтувати Воронцовський маяк в Одесі

Державна установа «Держгідрографія» продовжує оновлювати та модернізовувати маяки. Сьогодні, 19 червня, на Воронцовському маяку в Одесі завершили встановлення сучасного обладнання та продовжують ремонт вежі маяка.

На маяку встановили новий світлооптичний апарат та додаткову лінзу для нього. Завершено роботи з облаштування чотирьох сонячних батарей та двох акумуляторних. Також встановлено гальванічну батарею та новий блок моніторингу.

«Багатьом здається, що маяки відійшли в минуле і в наш час вони відіграють вже не таку важливу роль в мореплавстві. Але насправді, навіть в епоху технологічного прогресу, вони є важливим елементом системи навігаційної безпеки судноплавства. Тому в межах своїх фінансових можливостей ми поступово їх ремонтуємо, осучаснюємо та модернізуємо. Також продовжуємо тенденцію впроваджувати альтернативні джерела енергії на маяках. Адже це не тільки економічно вигідно, а й дозволяє зберегти навколишнє середовище», – розповів начальник установи Олександр Щипцов.

Крім того, продовжується ремонт вежі та найближчим часом на маяку з’явиться нове дизельне джерело резервного електроживлення.