Роз’яснення ДП «АМПУ» стосовно припису НАЗК

16.04.2019 Національне агентство з питань запобігання корупції винесло приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» Міністру інфраструктури України та в.о. Голови державного
підприємства «Адміністрація морських портів України».

Йдеться про ситуацію що склалася в Ренійській філії ДП «АМПУ» у 2018 р., де були виявлені факти порушення Закону України «Про запобігання корупції» керівництвом філії.

і порушення було виявлено під час службового розслідування, яке булопроведене за дорученням в.о. голови ДП «АМПУ» у четвертому кварталі 2018року. За результатами розслідування комісією підприємства був складенийвідповідний акт про ознаки порушення, в тому числі Закону України «Про запобігання корупції» керівником Ренійської філії.

Щодо виявлених порушень діючого законодавства, керівником філії лише у грудні 2018 року надані пояснення. Тому керівництво ДП «АМПУ» в межах наданих  повноважень вжило необхідні заходи для врегулювання ознак виявленого конфлікту інтересів, зокрема 21.12.2018 до Міністерства інфраструктури України надіслано клопотання про звільнення керівника Ренійської філії з посади, однак з 29.12.2018 він перебуває на лікарняному. Такі обставини позбавляють ДП «АМПУ» і Мінінфраструктури можливості вжиття до нього заходів впливу, згідно норм чинного законодавства України. 

Також, на початку 2019 року інформація й копії документів щодо результатів вказаного службового розслідування надіслані до Національного агентства з питань запобігання корупції та Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Таким чином інформація щодо порушень законодавства, про які йдеться у приписі НАЗК була надана Агентству безпосередньо ДП «АМПУ» відповідно до чинного законодавства.