2017-11-27 15:32:36



Скадовський районний суд 27 листопада закрив провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України
19-річного Михайла Дорошенка. Влітку хлопця на надувному батуті віднесло з Лазурного в окупований Крим.
Як повідомляє Крим.Реалії, у постанові суду вказано, що провадження закрили через закінчення строків притягнення до адмінвідповідальності.
«Боялися адміністративного арешту. Найменше, чого очікували, це штраф. Раді, що все сталося саме так», – прокоментувала рішення суду мама Михайла Оксана Кустова.
Михайла Дорошенка вже заочно судили за ст. 204-2 КУпАП за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України, через те що він потрапив до Криму поза встановленими пунктами в’їзду-виїзду.
У серпні 18-річний студент провів три дні у відкритому морі, під сонцем, без води та їжі. Михайла врятували російські прикордонники, кримські лікарі назвали стан його здоров’я «близьким до задовільного». Але вже через тиждень у Херсоні хлопець опинився в лікарні з діагнозом «психічний розлад».
На материкову частину України херсонець добирався близько тижня. Сім’я Дорошенка виявилася заручником ситуації: Михайло, потрапивши на анексрваний півострів неофіційно, перетнути адмінкордон у бік Херсонській області не зміг би.
Як пояснили в Держприкордонслужбі України, передавати херсонця можна було тільки через посередництво Генерального консульства України, через те що росіяни вважають анексований ними  Крим російським.