2017-11-27 15:41:48

Перевищення потужності експозиційної дози на поверхні контейнерів становило відповідно до 3,5 мкЗв/год і 6,5 мкЗв/год.Під час обстеження двох контейнерів із брухтом магнію з ОАЕ автоматичною системою Одеського морпорту ще 20 жовтня було виявлено радіоактивні матеріали, у зв’язку з чим вантаж відправлено назад відправнику, повідомила прес-служба Держатомрегулювання.
"За результатами проведених вимірювань перевищення потужності експозиційної дози на поверхні контейнерів становило відповідно до 3,5 мкЗв/год і 6,5 мкЗв/год. Дистанційний спектрометричний аналіз виявив, що перевищення потужності експозиційної дози обумовлене наявністю радіонуклідів 226Ra, що містяться в невстановлених об’єктах усередині контейнерів. Документів, що підтверджують законність наявності у вантажу (брухту магнію) радіоактивних матеріалів, представлено не було", – йдеться в повідомленні.
За даними Держатомрегулювання, відповідно до вимог законодавства, 13 листопада контейнери з небезпечним вантажем були завантажені на судно для доставки назад відправнику.
за матеріалами Інтерфакс-Україна