2017-09-14 12:11:41

Загальний час навантаження суден типу Panamax становить від 6 до 8 дібТОВ «Морський спеціалізований порт Ніка-Тера» за вісім місяців 2017 року перевалив 3 млн тонн вантажів, що на 43% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
У загальному обсязі вантажообігу зернові культури склали 63% (1 867 тис. тонн), навалочні вантажі – 32% (954 тис. тонн), мінеральні добрива – 5% (142 тис. тонн).
Також опрацьовано 0,5 тис. тонн генеральних вантажів, повідомили в прес-службі підприємства.
За січень-серпень порт «Ніка-Тера» прийняв 166 суховантажних суден.
«Ми ввели в експлуатацію другу суднонавантажувальних машину, завдяки чому істотно збільшується швидкість завантаження суден. Нам вдалося за два місяці прийняти і обробити п’ять суден типу Panamax, в той час як за аналогічний період минулого року було оброблено всього два, – прокоментував Алім Агакішіев, начальник порту «Ніка-Тера». – На сьогодні обробка суден типу Panamax є пріоритетним напрямком в роботі «Ніка-Тери».
Загальний час навантаження суден типу Panamax становить від 6 до 8 діб з урахуванням часу переходу флоту по Бузько-Дніпровсько-лиманському каналу (БДЛК). На ряду з глибоководними портами України дана схема дозволяє морському порту «Ніка-Тера» бути конкурентоспроможним на ринку обробки великотоннажних суден.
В результаті введення в експлуатацію додаткової суднонавантажувальних машини, потужності порту тепер дозволяють обробляти судно типу Panamax 2-мя погрузмашінамі одночасно на 2-х причалах або 3 судна типу Handy на 3-х причалах.
У серпні 2017 року морський термінал «Ніка-Тера» перевалив 431 тис. тонн вантажів, збільшивши минулорічний показник на 6%. Зернові культури в структурі серпневого вантажообігу склали 62% (266 тис. тонн), навалочні вантажі -37% (158 тис. тонн), генеральні вантажі 1% (6,9 тис. тонн). У серпні порт обробив 20 суховантажів.