2017-09-14 07:15:44

За повідомленням керівника порту майбутній термінал призначений для механізованого розвантаження сипучих вантажів, а саме – коксівного і енергетичного вугілля з-за кордонуДержавне підприємство морський торговельний порт "Південний" (Одеська обл.) Має намір побудувати новий термінал для імпорту і експорту сипучих вантажів.
Про це було оголошено 13 вересня під час офіційної церемонії старту розвантаження з судна Ocean Ambitious, що доставив 62 тис. тонн енергетичного вугілля для ТЕС ПАТ "Центренерго" – повідомили на підприємстві.
В.о. директора підприємства Віталій Жуковський зазначив, що майбутній термінал призначений для механізованого розвантаження сипучих вантажів, а саме – коксівного і енергетичного вугілля з-за кордону. Новий термінал має сприяти збільшенню вантажообігу, підвищення швидкості обробки суден і відвантаження вугілля вагонами.
"У вересні МТП" Південний "планує прийняти для різних вантажовласників шість суден з енергетичним і коксівним вугіллям, загальним обсягом понад 530 тис. Тонн. Всі причали і склади підприємства будуть задіяні в прийомі палива для українських ТЕС і металургійних комбінатів. З початку 2017 року енергетикам вже відправлено 294 тис. тонн антрациту і металургам близько 1 млн тонн коксівного вугілля. Зростання кількості імпортних вантажів змушує нас оперативно вирішувати питання будівництва нового терміналу ", – роповів він.
В. Жуковський також зазначив, що реалізувати такий проект можливо спільно з інвесторами, тому ДП відкрито для обговорення та співпраці в форматі державно-приватного партнерства.
Нагадаємо, 13 вересня до  перевантажувального комплексу  ДП «Морський торговельний порт «Южний» пришвартувалось судно Ocean Ambitious. На борту балкера 62 тисячі тон енергетичного вугілля із США для ТЕС ПАТ «Центренерго».