2017-08-17 13:54:52

Як повідомили у “Смарт-Холдингу” на верфях це 7й обшук за рікСлідчі і прокурори Генеральної прокуратури України черговий раз проводять обшуки на суднобудівних підприємствах (міста Херсон, Миколаїв), в центральному офісі Смарт-Холдингу (м.Київ) та квартирах співробітників. 
Як повідомили у "Смарт-Холдингу", на верфях це 7й обшук за рік. Цього разу в рамках досудового слідства щодо нібито зловживання службовим становищем представниками Фонду державного майна України (ФДМУ) і Міністерства промислової політики при внесенні змін до договору купівлі-продажу акцій Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ, Миколаїв).
На даний момент акції заводу, в т.ч. ті, які були куплені на вільному ринку, перебувають під арештом за поданням Генеральної прокуратури України. У центральному офісі слідчі дії проводяться щодо боргу ЧСЗ в розмірі 48 тис. грн
У холдингу традиційно назвали слідчі дії  "умисним блокуванням господарської діяльності з метою нанесення максимального фінансового збитку" та натякнули, що суднобудівні активи Смарт-Холдингу знаходяться в зоні бізнес-інтересів конкурентів, які в даний момент близькі до діючої влади. Зокрема, майже впряму звинувачуються нардепи А. Вадатурський, який направив подання до ГПУ, а також О. Білозір, що надавала аналогічне звернення.
"У такого роду слідчих діях, які законодавством передбачені лише в крайніх випадках, ми вбачаємо необгрунтоване тиск з боку влади, яка використовує правоохоронців в своїх корисливих інтересах, на бізнес і його головного акціонера – опозиційного політика Вадима Новинського." – також заявили у "Смарт-Холдингу".
При цьому в компанії наголошують, що "менеджмент і співробітники Смарт-Холдингу ніколи не ухилялися від дачі будь-яких пояснень для правоохоронних органів". Нагадаємо, минулого літа після обшуків в Смарт-Холдингу і загроз імпічментом президента у Новинського також досить оперативно заявили про готовність співпрацювати зі слідством.
Новинський став повним власником підприємства після того, як, в березні 2016 го року ФДМ України виставив на голландський аукціон 9,64% Чорноморського суднобудівного заводу та «успішно» продав їх за 1,5 млн. грн. його ж мажоритарному власникові – компанії Smart Maritime Group, що входить в групу «Смарт-Холдинг», підконтрольної екс-росіянину, бізнесменові Вадиму Новінському. Ціна була у 8,4 рази нижчою за початкову вартість цього пакета (12,45 млн грн). 
Про історію знищення найбільшого суднобудівного заводу України російським бізнесом можна прочитати в матеріалі "Занепад ЧСЗ: як росіяни знищували найбільше суднобудівне підприємство України" на сторінках МБН.