2017-05-18 13:37:25

На потужностях ПрАТ “Іллічівський судноремонтний завод” сьогодні ремонтується флагман Військово-Морських Сил України, фрегат “Гетьман Сагайдачний”.В доці Іллічівського СРЗ здійснюються роботи з відновлення бойової готовності фрегата без конструктивних змін. Так, проводиться доковий ремонт підводної частини корабля, заміна донно-бортової арматури, очищення і фарбування корпусу і т.д. Екіпаж корабля не розпущений, моряки також зайняті плановими роботами.
Старший помічник командира фрегата "Гетьман Сагайдачний", капітан 3 рангу Олексій Корецький в інтерв’ю порталу ЦТС розповів, що на Іллічівському СРЗ корабель стає на ремонт вперше. Раніше планові ремонти проводилися на місці постійної дислокації – в Севастополі. Згідно з документацією, подібні заходи повинні проводитися кожні два роки.
Як повідомив голова правління ПрАТ "ІСРЗ" Михайло Дудников, у ремонті корабля "Гетьман Сагайдачний" задіяні комплексні бригади, до складу яких входять як фахівці ИСРЗ, так і столичного підприємства "Кузня на Рибальському" (це колишня "Ленінська кузня"). Співробітники судноремонтного заводу займаються роботами, пов’язаними з підйомом судна в док, заміною корпусних конструкцій, виконують певні механічні роботи. Прерогатива фахівців "Кузні" – то, що пов’язано з військовим обладнанням, оскільки, за його словами, саме київське підприємство має всі необхідні ліцензії для роботи з озброєнням і військовим флотом.
Особливості корпусу військового корабля, який значно відрізняється від торгових суден, поставили нові завдання перед технічним відділом заводу: так, довелося внести зміни в кормовій кринолін доку.
Зараз на ІСРЗ в роботі – 37 різних об’єктів. Керівництво підкреслює, що завод працює за принципом верфі, і кількість працівників може змінюватися від 600 до 3 тисяч чоловік – в залежності від кількості замовлень і вироблених операцій. Разом з тим, більш-менш постійне число працівників – близько 1200. Крім "іллічівців", тут працюють судоремонтники Києва, Миколаєва, інших міст.
Відповідаючи на запитання представників ЗМІ про те, чи з’явиться ремонт військових кораблів у списку пропонованих заводом послуг, Михайло Дудников зазначив, що зарубіжних клієнтів підприємства це "має вразити".