2017-05-18 13:50:56

Підрядник проведе збільшення глибини підхідного каналу з 16 до 19 метрів і створить операційну акваторію глибиною 16 метрів біля причалів №23, 24 і 25 морпорту ЮжнийАдміністрація морських портів України і компанія China Harbour Engineering Company LTD (CHEC) сьогодні, 18 травня, підписали в Києві контракт на проведення днопоглиблення в порту Южний.
Договір з української сторони підписав Максим Широков, начальник адміністрації морського порту Южний.
На урочистому підписанні договору, крім керівництва АМПУ, також були присутні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр інфраструктури України Володимир Омелян Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Ду Вей. У підписанні взяли участь віце-президент China Constraction Communications Company (ССС) Вен Ганг, заступник гендиректора CHEC Юн Лианг. – повідомляє ЦТС.
Замовником контракту виступає Южненська філія АМПУ, а виконавцем – China Harbour Engineering Company LTD. Підрядник проведе збільшення глибини підхідного каналу з 16 до 19 метрів і створить операційну акваторію глибиною 16 метрів біля причалів №23, 24 і 25 морпорту Южний (проект "Реконструкція водних підходів, маневрових зон та операційних акваторій морського порту Южний").
Представники китайської сторони пообіцяли виконати всі роботи якісно і в строк, що має стати запорукою подальшого більш широкого співробітництва між Україною та Китаєм за іншими інфраструктурними проектами. "Довгий час китайські компанії намагалися вийти на український ринок і здійснювати подібні проекти. Сподіваюся, що це перша ластівка після чого китайські компанії будуть більше брати участь в будівельних проектах і це буде успіх китайсько-українських відносин", – повідомив один з представників китайської делегації.
Керівник АМПУ Райвис Вецкаганс висловив надію, що "роботи з днопоглиблення будуть розпочаті вже найближчим часом, адже для цього створені всі необхідні умови". Він також нагадав, що інвестиції в проект щодо днопоглиблення підхідного каналу та акваторії в порту Южний, а точніше – в перший пусковий комплекс проекту, реалізований біля причалів №№ 5-6, окупився всього за 2 роки і 10 місяців.