2017-04-04 14:10:32
На території Криму до березня 2014 року перебувало 70 плавзасобів українських ВМС
Кораблі, що залишилися в Криму після російської окупації 2014 року, зокрема, – великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" та підводний човен "Запоріжжя" разом з іншими більш ніж 20 кораблям і суднами Військово-морських сил (ВМС) України обслуговуються в Південній бухті Севастополя.
Про це повідомив російський "Інтерфакс" із посиланням на т. зв. "джерело, знайоме з ситуацією".
"На цих кораблях і суднах знаходяться технічні екіпажі, які забезпечують непотоплюваність плавальних засобів", – зазначив співрозмовник агентства.
Українські кораблі та судна, уточнив він, віднесені до категорії "військове майно", що дозволяє виділяти кошти на їх утримання за відповідною статтею.
На території Криму до березня 2014 року перебувало 70 плавзасобів українських ВМС, в тому числі 21 корабель і 50 допоміжних суден. За наявними даними, Києву було передано 45 плавзасобів. Після початку бойових дій на південному сході України російське військове відомство призупинило повернення кораблів.
Раніше стало відомо, що кораблі Військово-Морських Сил України, що залишилися в Криму після окупації півострова з боку РФ, використовуються російськими військовими як донори запчастин для кораблів Чорноморського флоту РФ, які курсують в Сирію і несуть вахту на захоплених українських газових родовищах в Чорному морі.
Про це розповів командувач ВМСУ Ігор Воронченко в ефірі «5 каналу», передає Центр журналістських розслідувань.
«Українські кораблі стоять окремо, їх виділили як техніку іноземної держави, але за нашими даними, вони існують як донори. Їх розукомплектовують. Ми маємо певні дані по коефіцієнту технічної готовності Чорноморського флоту. У них постійно курсує «сирійський експрес». Великі десантні кораблі постійно йдуть на переходи морем. І той же наш «Костянтин Ольшанський», такий же проект 775, він використовується як корабель-донор. Ті ж «Тернопіль», «Луцьк» використовуються для їх малих протичовнових кораблів, тих, які зараз несуть, як кажуть, вахту в районі наших газових родовищ », – сказав Воронченко.