Під Одесою блокували “невідомо чий” танкер, що ходив в Росію: моряки скаржаться, що не можуть зійти на берег

2018-03-28 15:19:59

В Одеській митниці ДФС наполягають, що судно зайшло в гавань нелегально



Екіпаж танкера «Восточный» з минулого четверга не може зійти на берег в Чорноморську і звинувачує митників в свавіллі.
Як повідомляє «Думська» з посиланням на одного з членів екіпажу, танкер повернувся в Україну порожнім.
За його словами, у компанії, яка орендувала судно, закінчився договір оренди, і вона повертає танкер Іллічівському морському рибному порту.
«Заборгованості по зарплаті у 14 членів екіпажу немає, причин для невдоволення теж, однак протягом п’яти днів ми не можемо зійти на берег і повернутися додому. Всі громадяни України, які опинилися в полоні у своїй країні. Ми не можемо зрозуміти, що відбувається. Прикордонники кивають на митників, митники – на свій відділ по боротьбі з контрабандою. У неділю вони перевернули догори дном судно, але нічого не знайшли. А ми як і раніше на борту », – розповів моряк і додав, що на судні закінчуються запаси питної води і продуктів харчування.
В Одеській митниці Державної фіскальної служби інформацію про інцидент з «Восточным» підтвердили і пояснили: судно зайшло в гавань нелегально.
«Перетин державного кордону відбулося поза зоною митного контролю, в зв’язку з чим був складений відповідний протокол. Щоб уникнути міжнародного скандалу були дотримані всі правові норми, виконання яких, на жаль, зайняло тривалий час », – повідомили «Думській »в прес-службі відомства.
Зараз судно знаходиться в Чорноморському морському порту, хоча приписано до рибного.
У танкера «Восточный» досить цікава історія. Побудували його в 1988 році в Болгарії. До війни судно було приписано до Севастопольському морському рибному порту і належало державі. Коли почалася російська окупація півострова, «Східний» знаходився в оренді і уникнув захоплення. Згодом його відсудили і повернули в Україну, як і інший танкер, «Таманський». До кінця 2017 судновласником було держпідприємство «Служба капітана Іллічівського морського рибного порту».
В цьому році, однак, танкер під назвою «Восточный» і прапором України з реєстраційної книги судів Регістру судноплавства України зник. Замість нього в ній з’явилося судно Mela під прапором Республіки Молдова. Унікальний ідентифікаційний номер (IMO) у нього залишився колишнім – 8711772.  Як судновласник вказана компанія з Сейшельських островів ALIOTRA GROUP INC. 
vost_mela
При цьому в системі  AIS назва судна  VOSTOCHNYY збереглася.
vost
Коли судно продали і скільки держава отримала за нього, невідомо. Офіційної інформації про цю операцію немає, колишній судновласник ситуацію не коментує.
«Східний» -Mela ходив в основному в Чорному морі. У Чорноморськ він прибув з турецького Ізміра, а туди – з … російського порту Темрюк в Азовському морі.