2018-03-28 14:16:15

Започатковано переробку до сучасних стандартів проекту ракетних катерівЦього року буде значно посилена морська складова Військово-Морських Сил Збройних Сил України. 
Про це під час робочого візиту до Західної військово-морської бази повідомив Командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко – передає Військовий інформаційний портал.
На середньострокову перспективу започатковано переробку до сучасних стандартів проекту ракетного катера «Лань», який стане основою ударного ракетного потенціалу вітчизняних ВМС. Закладку першого корпусу цього катеру заплановано на літо цього року.
Катер Лань
Катер Лань, джерело: milnavigator
Нагадаємо, що цього року вже відбулися успішні льотні випробування протикорабельного ракетного озброєння для цього проекту. Це повністю українська розробка конструкторів державного підприємства «ДержККБ «Луч» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами ОПК України.
Також, за словами командувача, влітку будуть спущені на воду два протидиверсійні катери типу «Кентавр», що були закладені у грудні 2016 року на київському суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському».
— Я бачу значні перспективи у будівництві малих мобільних катерів типу «Кентавр». Їхні переваги — велика швидкість, вогневий потенціал та десантна ємність, що дозволяє виконати чимало завдання, визначених на перспективу, — розповів віце-адмірал Ігор Воронченко.
Крім того, наразі завершується прийом до складу ВМС чотирьох катерів типу «Гюрза», призначених для захисту інфраструктури портів, прибережної зони, гирл річок.