Українські моряки змогли повернутися з покинутого в Венесуелі судна

2017-03-28 11:53:06

Витрати з репатріації оплачувалися Панамською морською адміністрацією, як державою прапора



Український екіпаж, який бідував у Венесуелі з грудня 2016 року, вирушив додому. 26 березня рейсом Turkish Airlines Каракас – Стамбул – Одесаморяки змогли повернутися на Батьківщину.
Як повідомляють у благодійному фонді "Ассоль", витрати з репатріації оплачувалися Панамською морською адміністрацією, як державою прапора. Всі проблеми і формальності в зв’язку з репатріацією були врегульовані завдяки подружній парі, вихідцям з Венесуели, пані Лілії і пану Набіль. 
Набіль Салех Хамзех є претендентом на пост почесного консула України в Венесуелі. Раніше вони доставили на судно харчування і воду, коли екіпаж був просто в розпачі, а пізніше допомогли організував репатріацію. Кілька дипломатичних установ займалися питаннями допомоги українським морякам за місцем знаходження судновласника (Греція), морської адміністрації Панами (дипломатичне представництво України знаходиться в Мексиці), Великобританії і Республіці Куба (в межах консульського округу – боліваріанської Республіка Венесуела).
Нагадаємо, 18 грудня 2017 року набули чинності нові поправки до Зведеної конвенції про працю в морському судноплавстві, які покликані забезпечити кинутим морякам гарантовану допомогу і репатріацію за рахунок судновласника. Відповідно до нових вимог Конвенції на борту судів є обов’язковими свідоцтва, яке підтверджує фінансове забезпечення зобов’язань по репатріації, виплати заробітної плати (не більше чотирьох місяців) і компенсацій постраждалим від нещасних випадків морякам. Панама ратифікувала MLC-2006 другий за рахунком, зараз "білль про права" ратифікований 81 країною з 91% від загального тоннажу світового флоту.