Міноборони здійснює практичну реалізацію українсько-американських угод, підписаних під час візиту глави держави до Вашингтона, – Олександр Носов

Заступник Міністра оборони України Олександр Носов провів зустріч із делегацією Інституту оборонного аналізу (IDA) Сполучених Штатів Америки.

Було обговорено питання практичної реалізації українсько-американської міжурядової Угоди про проекти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки. Документ під час нещодавнього візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки було підписано главами оборонних відомств двох держав Андрієм Тараном та Ллойдом Остіном.

Сторони підтвердили спільну позицію щодо необхідності якнайшвидшого впровадження його положень в життя. З цією метою, зокрема, у січні 2022 року планується зустріч представників Міноборони України та США, Міністерства стратегічних галузей промисловості України та Інституту оборонного аналізу (IDA) Сполучених Штатів Америки.

До того часу буде підготовлено низку двосторонніх документів прикладного науково-технічного співробітництва, які сторони підпишуть в рамках спільного заходу.

За словами Олександра Носова, співпраця за напрямом Угоди про проекти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки має велике практичне значення як для забезпечення обороноздатності України, так і загалом для розвитку національної економіки.

Варто нагадати, що 17 вересня заступник Міністра оборони України Олександр Носов обговорив питання співробітництва у галузі військово-технічної політики та практичного виконання положень підписаних між Україною і США угод із делегацією Командування забезпечення безпекової допомоги Збройних Сил Сполучених Штатів Америки.

Довідково

Угода між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про проекти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки сприятиме розбудові міжнародно-правових основ для укладання контрактів з реалізації спільних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт в оборонній сфері, створенню умов для впровадження передових оборонних технологій, започаткування проєктів у сфері модернізації озброєння та військової техніки із залученням інвестицій американської сторони, реалізації заходів з проведення тестувань озброєння і військової техніки з використанням обладнання та технологій, відсутніх в Україні. Планується також залучення українських науково-дослідних установ до виконання проектів американської сторони, просування продукції та послуг обох держав на ринках третіх країн з урахуванням стандартів держав-членів НАТО тощо.