В Одеському морському порту завершили облаштування шпунтової стінки причалу №7 Карантинної гавані

Наприкінці травня генпідрядник робіт – компанія ТОВ «Ремонтно-будівельний трест ЧМП» завершила облаштування шпунтової стінки 2-го пускового комплексу в ході реконструкції причалу №7 Карантинного молу.

Про це повідомила інженерна служба адміністрації порту.

Впродовж останніх 3-х місяців будівельники занурили до потрібної позначки у морське дно 190 пакетів по 2 одиниці шпунта, довжиною 26 м кожна. У погонних метрах це майже 222,6 м фронтальної частини і 5,4 м поворотної частини (торець) причалу. Загалом – 228 м шпунтової стінки.

– На даний момент роботи ведуться з невеликим випередженням графіку, – коментує хід реконструкції Максим ЛАПАЙ, начальник Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України».

– Сподіваємося, що так буде й надалі, оскільки повинен зіграти свою позитивну роль літній період, коли немає штормів і багато сонячних днів, що сприяє високій інтенсивності виконання будівельних операцій. Водночас, темпи робіт для адміністрації порту не самоціль. Пріоритетом для нас є якість, контроль за виконанням підрядником усіх закладених до проекту технологічних вимог… Важливо також відзначити, що роботи приймаються і фінансуються ДП «АМПУ» своєчасно, а це найперша умова успіху будь-якого будівництва.

Як розповів далі М.Лапай, одночасно з завершенням спорудження нової стінки причалу на ПК-2 будівельники розпочали анкерування шпунта грунтовими анкерами. Всього належить занурити у тіло причалу і закріпити 91 анкер, довжиною 46,7 метрів кожен. Станом на першу неділю червня вже готові 34 анкери. Наступним етапом реконструкції 2-го пускового комплексу стануть роботи з відсипання пазухи причалу, облаштування пальової основи розвантажувальної платформи, бетонування елементів верхньої будови причалу.

Довідка. Проект реконструкції причалу №7 затверджено розпорядженням Кабінету міністрів України № 688-р від 27.09.2017 р. Довжина причалу після реконструкції збільшиться на 29 метрів і досягне 386 метрів (найдовший причал Одеського порту). Передбачена проектом висока щільність пальового поля розрахована на значно більші, ніж раніше, навантаження.

Загальний обсяг робіт по проекту розділений на три пускових комплекси: ПК №1 – реконструкція 163,32 м причалу, ПК №2 – реконструкція решти 223,19 м, ПК №3 – днопоглиблення акваторії до 13,5 м від «0» Одеського порту.

У вересні минулого року в рамках робочої поїздки в Одеську область Президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистому відкритті першого пускового комплексу реконструйованого причалу №7.