Відомості Верховної Ради України оприлюднили Закон “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями”

Сьогодні, 26 березня, jприлюднено Закон України “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”, прийнятий 17 грудня 2020 року.

Закон визначає організаційні, правові та фінансові засади державної підтримки інвестиційних проектів з метою створення
сприятливих умов для залучення в Україну значних інвестицій (внутрішніх і зовнішніх), створення нових робочих місць, стимулювання економічного розвитку регіонів та зростання конкурентоспроможності економіки України.

Законом виокремлено новий вид інвестора – інвестора зі значними інвестиціями та інвестиційний проект зі значними інвестиціями, передбачено ряд пільг для таких інвесторів визначено форми (інструментів)
надання державної підтримки інвестиційним проектам зі значними інвестиціями.

Законом закріплено статус державної установи, до складу якої входять інвестиційні менеджери та яка уповноважується Кабінетом Міністрів на супровід інвесторів у процесі підготовки та здійснення інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.

Законом передбачається запровадження інституту спеціального інвестиційного договору, що укладатиметься між інвестором та Урядом України в рамках здійснення інвестиційного проекту зі значними інвестиціями; регламентовано процедуру підготовки заявок та прийняття рішення щодо доцільності чи недоцільності укладення спеціального інвестиційного договору; визначено гарантії прав інвесторів, що реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями.

Згідно з Законом, держава гарантує стабільність умов провадження господарської діяльності під час реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями, що здійснюються на підставі спеціальних інвестиційних договорів, додержання прав і законних інтересів заявників та інвесторів зі значними інвестиціями. Держава гарантує виконання своїх зобов’язань щодо надання інвестору зі значними інвестиціями державної підтримки у формах та обсязі, визначених цим законопроектом та спеціальним інвестиційним договором.

Зазначені гарантії не поширюються на зміни законодавства України, що стосуються питань оборони, національної безпеки, забезпечення громадського порядку та охорони довкілля.

Кабінету Міністрів України доручено включати інформацію про виконання цього Закону до звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України за відповідний рік.

Закон № 1116-IX набув чинності 13 лютого 2021 року.

Також у №13 Відомостей оприлюднено Закон України “Про внесення зміни до розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” щодо терміну набрання чинності окремими положеннями”.

Законом відкладено набуття чинності положеннями даного Закону до дня прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про початок діяльності Бюро економічної безпеки України, але не пізніше шести місяців з дня набрання чинності Законом України «Про Бюро економічної безпеки України».

Відповідні зміни внесено до абзацу третього пункту 1 Розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Закон №1156-IX від 29.01.2021 набрав чинності 4 березня 2021 року.

Також у Відомостях оприлюднено Постанову Верховної Ради України Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг».

Окрім того, у збірнику нормативно-правових актів опубліковано низку Постанов Верховної Ради України про перейменування населених пунктів України.

Довідково:
Бюлетень «Відомості Верховної Ради України» видається відповідно до вимог Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності».