Митниця затримала в порту Чорноморська 2 тисячі кондиціонерів з Китаю вартістю 4,4 млн.грн.

25 березня співробітники управління запобігання та протидії контрабанді та порушенням митних правил Чорноморської митниці виявили більше 2 тис. кондиціонерів, на які декларант не мав відповідної ліцензії.

Про це повідомивла Чорноморська митниця Держмитслужби.
На адресу українського підприємства з Китаю у семи контейнерах переміщувалися кондиціонери. Загальна кількість товару 2,1 тис. шт на суму 4,4 млн грн (близько $158 тис.).
Не маючи ліцензії на кондиціонери з холодоагентом, підприємець зазначив у митній декларації, що установки для кондиціонування повітря не містять холодоагенту, тобто надав недостовірні відомості. За результатами проведеного митного огляду, працівники Чорноморської митниці встановили, що всі моделі кондиціонерів заправлені цією речовиною.
Товари з холодоагентом згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2020 № 1329 «Про затвердження переліку товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2021 рік» підлягають ліцензуванню.
Натомість декларант не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари, які переміщувались через митний кордон України.
За даним фактом Чорноморською митницею Держмитслужби складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України (недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення). Кондиціонери вилучені до прийняття рішення судом.