У Миколаєві, відповідно до плану заходів міжнародного співробітництва, була проведення зустріч з представниками операції ORBITAL.
Першою локацією для огляду іноземними інструкторами навчально-матеріальної та технічної бази став Навчальний центр ВМС, адже саме тут вже більше ніж три роки триває підготовка українських спеціалістів за стандартами НАТО в рамках програми ORBITAL.
– Наша мета обговорити поглиблення співробітництва. Огляд навчальних потужностей центру дав нам змогу побачити, що рівень підготовки тут на високому рівні, майже всі класи обладнані сучасними тренажерами, а українські інструктори добре підготовлені, – зауважив під час брифінгу лейтенант-командер Девід Ліллі.
Також під час зустрічі британські колеги обговорили з керівним складом центру критерії підготовки особового складу ВМС ЗС України та напрями надання інструкторської допомоги групою іноземних інструкторів у майбутньому.
– Одним із важливих питань, які ми обговорили, було направлення запиту у штаб місії щодо впровадження у майбутньому курсу для підготовки фахівців із гідроакустичного пошуку. Це новий тренажер, який обладнаний сучасним програмним забезпеченням, але, на жаль, досвідчених інструкторів на сьогодні в центрі бракує, – відмітив заступник командира частини з навчальної роботи капітан 2 рангу Олексій Ярмоленко.
Також, після відвідування тренажеру боротьби за живучість та спілкування з українськими інструкторами, постало питання доцільності продовження курсу ORBITAL за цим напрямом.
– Наприкінці цього курсу ми обговоримо з нашими інструкторами, спеціалістами у цій сфері й приймемо спільне рішення з нашими українськими колегами, адже дійсно, на сьогодні ми бачимо високий рівень підготовленості інструкторів курсу «Боротьба за живучість», й, можливо, нам вже нічому їх навчати, – додав лейтенант-командер Девід Ліллі.
Британські колеги підтвердили важливість запровадження нового напрямку підготовки гідроакустиків рядового та старшинського складу й запевнили, що обов’язково буде відправлений запит, щоб наступного разу в Україну прибули британські спеціалісти – «сонарники».