Близько 40 тисяч працівників соціальних служб надають необхідні послуги людям, які потребують допомоги

В Україні наразі 40 тисяч соціальних працівників та робітників дбають про те, щоб в умовах карантину громадяни похилого віку та особи з інвалідністю, сім’ї з дітьми отримували необхідні соціальні послуги.

Зокрема, понад 30 тисяч соціальних робітників обслуговують вдома одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Вони забезпечують доставку продуктів харчування, медикаментів та інших товарів додому громадянам похилого віку, осіб з інвалідністю, допомагають їм оплачувати рахунки, готувати їжу, здійснювати заходи особистої гігієни, прибирати тощо.

Також понад 6 тисяч працівників та фахівців із соціальної роботи надають допомогу сім’ям, дітям та молоді, що перебувають у складних життєвих обставинах, бездомним особам та іншим вразливим верствам населення.

У період карантину соціальними працівниками виявляються одинокі громадяни, а також ті, які проживають самотньо, із числа людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Станом на 24 березня 2020 року додатково виявлено близько 20 тисяч осіб, які потребують допомоги з боку держави.

Попередження коронавірусної інфекції та організація якісного обслуговування сьогодні є важливим завданням для працівників закладів, де проживають громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, діти, у тому числі діти з інвалідністю. Для посилення цієї роботи в умовах карантину Мінсоцполітики направлено листи з рекомендаціями обласним та Київській міській державним адміністраціям.

Нагадаємо, що Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час брифінгу 23 березня зазначила, що Урядом здійснюються всі необхідні заходи щодо посилення соціальної підтримки громадян в умовах поширення коронавірусу та запевнила, що жодна людина, яка потребує соціальної допомоги, не залишиться без захисту. 

Довідково 
Станом на 01.01.2020 в Україні діє:

– 796 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та центрів надання соціальних послуг, якими обслуговується близько 1,2 млн. осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, у складі яких: 918 відділень соціального обслуговування вдома, де обслуговується понад 400 тис. осіб та 327 відділень стаціонарного догляду, де проживає майже 12 тис. осіб; 

– 604 центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на супроводі яких перебувають понад 470 тис осіб;

– 116 закладів для бездомних осіб та центрів соціальної адаптації осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, на обліку в яких перебуває понад 34 тис осіб;

– 282 будинки-інтернати для осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, психоневрологічні інтернати, дитячі будинки-інтернати, де проживає понад 45,5 тис. осіб;

– 88 закладів соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, де проживають понад 12 тис. осіб.