Антимонопольний комітет рекомендує Міненерго надати об’єктам критичної інфраструктури статус “захищеного споживача”

З метою недопущення відключення критично важливих об’єктів від енергопостачання Антимонопольний комітет України ухвалив комплексні рекомендації Міністерству енергетики та захисту довкілля та Міжвідомчій комісії з надання статусу захищеного споживача.

Суть питання:

Статус «захищеного споживача» електроенергії, який унеможливлює відключення від енергопостачання в звичайному порядку, отримати надзвичайно важко. Критично важливі в умовах боротьби з коронавірусом установи такого статусу не мають, оскільки не відповідають вимогам, встановленим для його отримання (фінансові гарантії, стала відсутність заборгованості тощо).

Нормативна база регулювання:

Мета АМКУ:

Унеможливити відключення від електропостачання критично важливих установ і організацій. Шлях – надання їм статусу захищеного споживача.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Міністерству енергетики та захисту довкілля:

  • спростити процедуру отримання статусу захищеного споживача;
  • привести вимоги до банків, які надають фінансові гарантії, у відповідність до банківського законодавства;
  • скоротити терміни для отримання статусу захищеного споживача;
  • внести зміни до Правил про безпеку постачання електричної енергії для забезпечення безпеки постачання електричної енергії захищеним споживачам;
  • запровадити прозору процедуру прийняття рішення щодо доцільності надання статусу захищеного споживача.

Міжвідомчій  комісії з надання статусу захищеного споживача оприлюднити на офіційному веб-сайті Мінекоенерго:

  • інформацію про діяльність Міжвідомчої комісії, її склад, порядок роботи, оголошення про проведення засідання Міжвідомчої комісії;
  • перелік та вимоги до документів, які повинні подаватися споживачами-заявниками на розгляд Міжвідомчої комісії, інформацію про строки приймання Міжвідомчою комісією документів, що подаються споживачами-заявниками, адресу, за якою подаються такі документи, контакти, за якими надаються відповідні консультації.

Рекомендації Антимонопольного комітету України є невідкладними та підлягають обов’язковому розгляду органами та особами, яким вони надані.

Про результати розгляду рекомендацій Антимонопольний комітет України необхідно повідомити у 15-денний строк з дня їх отримання.