Кулеба обговорив з Прем’єр-міністром Данії можливості будівництва в Україні суден багатоцільового призначення

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із Прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен під час візиту до Копенгагена.

Сторони домовилися про подальшу участь Данії в підтримці процесу реформ в Україні, зокрема в рамках технічної допомоги на наступному етапі Програми європейського сусідства Данії (DANEP) на 2022-2026 роки. Очікується, що Данія виділить у рамках програми 73 млн євро на втілення проектів в Україні.

На запит Дмитра Кулеби, Прем’єр-міністр Данії погодилася розглянути додаткові можливості підтримки економічної та фінансової стабільності України.

Співрозмовники приділили окрему увагу можливостям будівництва данськими компаніями в Україні суден багатоцільового призначення, зокрема для потреб українських прикордонників та рятувальних служб.

У цьому контексті українська та данська сторони домовилися розпочати міжурядові переговори про підготовку проекту двосторонньої угоди щодо будівництва суден на базі української інфраструктури.

Міністр також порушив питання збільшення Данією кількості дозволів для українських перевізників.

Дмитро Кулеба запросив Метте Фредеріксен взяти участь у IV Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка пройде 4-5 липня 2022 року в швейцарському Лугано.

Зі свого боку, Прем’єр-міністр підтвердила запрошення Президентові України відвідати Данію в зручний для нього час.

Окремою темою зустрічі стала практична підтримка Данією вступу України до Європейського Союзу та НАТО.