Перший віце-прем’єр-міністр України Юлія Свириденко обговорила з американською делегацією питання економічної та інвестиційної співпраці

Сьогодні Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко зустрілася з Тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін для обговорення ключових питань економічної співпраці.

Участь у заході взяли заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка, представники Посольства США  в Україні, Директор Місії USAID Джим Хоуп.

«Наші країни націлені на реалізацію домовленостей за результатами зустрічі наших президентів, 10-ї зустрічі ТІС Україна-США та підписання нової Хартії стратегічного партнерства. Зокрема, ключові пріоритети двосторонньої торговельно-економічної та інвестиційної співпраці включають розширення торгівлі, покращення інвестиційного середовища, захист інтелектуальної власності, посилення корпоративного управління, продовження економічних реформ в Україні», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Сторони обговорили питання створення сприятливого бізнес-клімату для торгового партнерства між українськими та американськими підприємствами з метою значного збільшення їхньої участі в економіках обох країн, насамперед, у сферах енергетики, сільського господарства, інфраструктурної розбудови тощо.

Українська сторона підкреслила, що Уряд України продовжуватиме політику реформ, спрямовану на відновлення економічного зростання, досягнення Цілей сталого розвитку та наближення країни до європейського та євроатлантичного майбутнього.

Поряд із цифровізацією, запуском великої приватизації та прийняттям закону про державну підтримку проектів зі значними інвестиціями Україна зробила низку важливих кроків для залучення іноземних інвестицій. Зокрема, в економіку України станом на 30.06.2021 залучено $860,8 млн інвестицій з США, що становить 2% від загального обсягу інвестицій в Україну.

Також сторони обговорили кроки, які робить Україна для забезпечення захисту прав інтелектуальної власності. Перший віце-прем’єр-міністр Україні подякувала американській стороні за підтримку України в цьому напрямку.

Довідково

Двостороння торгівля товарами та послугами між Україною та США за 9 місяців 2021 року склала $5413,5 млн, що на 23,8% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Експорт з України склав $2482,7 млн (+ 46%).