АМКУ вчергове довів у суді що АМПУ зловживала монопольним становищем під час перевалки на рейді Одеського порту

Суд касаційної інстанції залишив в силі рішення суду першої та апеляційної інстанцій у справі за позовом державного підприємства Адміністрація морських портів України (в особі Одеської філії) про скасування рішень:

Одеського відділення Антимонопольного комітету про порушення підприємством законодавства про захист економічної конкуренції;

Антимонопольного комітету про перевірку рішення Одеського відділення Комітету.

У 2019 році Одеське відділення Комітету визнало дії Одеської філії ДП «АМПУ» у вигляді нав’язування суб’єктам господарювання комплексу платних послуг з організації вантажопереробки вантажів на рейді та/або «борт-борт» біля причалів Одеського морського порту порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Як з’ясувалося під час розгляду справи, при проведенні судновласниками вантажно-розвантажувальних робіт в акваторії Одеського морського порту за варіантом «борт-борт» (з судна на судно, без використання причалу) Одеська філія ДП «АМПУ» нараховувала додаткову плату за «комплекс послуг з організації перевантаження». Без замовлення та оплати цих послуг Одеська філія ДП «АМПУ» не погоджувала вантажні роботи.

Одеське відділення зобов’язало Одеську філію ДП «АМПУ» припинити порушення й не здійснювати нарахування та стягнення додаткової необґрунтованої плати за послугу з організації вантажопереробки вантажів на рейді та/або «борт-борт» біля причалів порту, що вже оплачена у складі портових зборів та інших послуг за державними регульованими тарифами або за іншими договорами, укладеними з ДП «АМПУ», та наклало на підприємство штраф.

Одеська філія ДП «АМПУ» сплатила штраф, але звернулась до Комітету із заявою про перевірку рішення Одеського відділення Комітету. За результатами перевірки Комітет залишив рішення Одеського відділення без змін. Після чого компанія звернулася до суду.