Рада морського порту Ізмаїл розглянула підсумки вантажопереробки та пріоритети розвитку залізного сполучення регіону

На черговому засіданні Ради морського порту Ізмаїл під головуванням начальника Адміністрації Ізмаїльського МП Олександра Істоміна 30 листопада були розглянуті актуальні питання діяльності підприємства. Нагадаємо, до складу Ради порту входять представники стивідорних компаній (портових операторів), та інших підприємств, які провадять свою діяльність на території Ізмаїльського МП.

Першим питанням порядку денного стало підведення підсумків виконання планових показників вантажопереробки у морському порту Ізмаїл за 9 місяців 2021 року. Як повідомив доповідач – заступник начальника Адміністрації Ізмаїльського морського порту з операційної діяльності Сергій Строя, показник виконання плану за вказаний період склав 108 %, загальний обсяг вантажопереробки – 3 млн. 18 тис. тонн. Для порівняння: обсяг вантажопереробки за 9 місяців 2020 року складав 2390 тис.тонн. Таким чином, у порівнянні з підсумками аналогічного періоду минулого року, ми маємо зростання обсягів вантажообігу на 628,0 тис.тонн. За оперативними даними головної диспетчерської Ізмаїльської філії ДП «АМПУ», вантажопереробка за 11 місяців у Ізмаїльському морському порту складатиме приблизно 3677,2 тис.тонн (118% виконання плану за прогнозом).

Також, як констатував Сергій Строя, серед морських портів України Ізмаїл займає 7 місце за обсягами вантажопереробки, знаходячись у рейтингу на позиції між портом Ольвія та портом Херсон. За думкою доповідача, нарощування обсягів вантажопереробки зернових вантажів дозволить поліпшити позиції підприємства у рейтингу.

Далі головуючий зазначив, що апаратом управління ДП «АМПУ» було рекомендовано доопрацювати проєкт Плану розвитку морського порту Ізмаїл на коротко – (5 років), середньо- (10 років) та довгострокову (25 років) перспективу та ознайомив присутніх зі змінами, які були прийняті до відома представниками Ради порту.

Наступним питанням порядку денного стало обговорення можливості будівництва залізничного сполучення від припортової залізничної станції Ізмаїл до Ренійського морського порту. Нагадаємо, з ініціативою розгляду можливості реалізації такого проєкту до ДП «АМПУ» звернулася Одеська обласна державна Адміністрація. Тому відповідне питання за дорученням апарату управління ДП «АМПУ» було винесено до порядку денного Рад морських портів Ізмаїл та Рені. Мета – визначити позиції суб’єктів господарювання, що провадять свою діяльність на їх території та акваторії, щодо доцільності цього будівництва та його впливу на ефективність діяльності.

На думку більшості представників складу Ради Ізмаїльського морського порту, сьогодні будівництво залізничного сполучення між Ізмаїльським та Ренійським морськими портами є недоцільним. Потужності Ізмаїльського морського порту не задіяні у повному обсязі (близько 40 відсотків), у Ренійському морському порту ситуація ще гірша. Поява залізничного сполучення між двома українськими Дунайськими портами на жаль не сприятиме залученню нових обсягів вантажів: вона призведе лише до перерозподілу вантажопотоків до одного з них – за рахунок іншого. Але найбільш вірогідним є інший, ще гірший, сценарій – відтік вантажів з українських Дунайських портів у напрямку румунського порту Галац. Тому члени Ради Ізмаїльського порту підтримали єдину позицію: необхідності в спорудженні цієї залізничної колії на даному етапі не існує, та значно більш ефективними для сприяння розвитку Ізмаїльського та Ренійського морських портів були би наступні кроки. Це, в першу чергу, електрифікація відрізку колії від станції Білгород – Дністровський до станції Ізмаїл, що дозволить скоротити час та вартість доставки вантажів залізницею між цими станціями. А по-друге – перегляд тарифних умов перевезення вантажів залізницею, що сприятиме нарощуванню транзитного потенціалу портами Придунав’я.

Також представників ради порту ознайомили із оновленою редакцією Зводу Звичаїв морського порту Ізмаїл. Як зазначила головний диспетчер Адміністрації Ізмаїльського МП Тетяна Настенко, значних змін документ не зазнав, видалені деякі питання, які відносяться виключно до сфери компетенції портових операторів.