Інфраструктура, вода, зарплата медиків. Рада збільшила видатки у бюджеті-2022

У проєкті державного бюджету на 2022 рік збільшено дохідну частину майже на 54 мільярди гривень, а видатки — на 55 мільярдів.

Про це під час брифінгу розповіла депутатка від “Слуги народу” Леся Забуранна.

“Дохідна частина збільшена майже на 54 млрд і відповідно видатки також збільшені на 55 млрд. Коштом яких джерел передбачається збільшення дохідної частини — це рентна плата, це податок на прибуток підприємств і відповідно ПДВ”, — зазначила вона.

За її словами, видатки на інфраструктуру зростуть на 21,6 млрд, ще 1,5 мільярди гривень збільшаться видатки на підтримку органів місцевого самоврядування, на високоспеціалізовану медичну допомогу — спрямовано додатково 300 мільйонів.

“Важливим є те що збільшується грошове забезпечення військовослужбовців на 2,5 млрд. Також 1 млрд буде спрямований на нову програму – реалізація якісно питної води, програма “питна вода”. Також буде збільшено на більше ніж 1 млрд видатки на розвиток освіти та науки. 200 млн на центри креативної економіки. І безпосередньо 6 млрд це будуть субвенції соціального розвитку регіонів”, — відзначила депутатка.

Окрім того, вона зазначила, що у проєкті бюджету передбачено майже 140 мільярдів капітальних видатків.

“У бюджеті-2022, як ми передбачаємо, майже 140 млрд це будуть капітальні видатки – це майже 9,4% від ВВП. Що свідчить, і це до речі найбільша питома вага капітальних видатків за останні десять років, що свідчить про те, що цей бюджет може називатися у тому числі бюджетом розвитку”, — розповіла Забуранна.