«Створення бази ВМС у Бердянську має бути прискорено» — Олексій Резніков

Сьогодні, 13 листопада, Міністр оборони Олексій Резніков та Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний у рамках робочого візиту перебувають у місті Бердянськ Запорізької області.

Про це повідомила прес-служба Міністерства Оборони України.

Зокрема, очільник оборонного відомства та Головнокомандувач ЗС України ознайомилися з ходом будівництва військово-морської бази «Схід», гідротехнічних споруд біля причальної стінки та майбутньої казарми для військовослужбовців окремого батальйону морської піхоти.

Під час ознайомлення з ходом робіт Олексій Резніков зазначив, що після окупації Криму та окремих районів Донеччини й Луганщини Росія намагається де-факто окупувати й Азовське море. Крім загострення безпекових ризиків, за словами Міністра оборони, це вже створило системні загрози для судноплавства.

— Ми постійно звертаємо на це увагу, адже це небезпечний прецедент для всього світу. Посилення наших спроможностей у цьому напрямку й розвиток Військово-Морських Сил у цілому є одним з пріоритетів. Для цього будуть залучені не тільки державні кошти, це також буде одним із завдань військової дипломатії для посилення взаємодії з партнерами. Після закінчення поїздки ми проведемо детальний аналіз поточної ситуації. Будуть надані відповідні доручення, щоб прискорити будівництво бази ВМС у Бердянську, — додав Олексій Резніков.

Під час доповіді Міністру та Головнокомандувачу командувач Військово-Морських Сил ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа повідомив, що на баланс Міноборони буде передана ділянка у 3,04 га, де буде розміщено командування бази, два дивізіони кораблів, а саме: дивізіон малих броньованих артилерійських катерів і патрульних катерів типу Mark VI та дивізіон суден забезпечення. Також тут будуть дислокуватися радіотехнічний підрозділ і підрозділ боротьби із протидиверсійними засобами, сили забезпечення. У цьому році вже виділена земельна ділянка у 1,4 га, де зводять казармений комплекс для 200 військовослужбовців окремого батальйону морської піхоти. Передбачено будівництво медичного пункту, спортивного комплексу та гуртожитку для сімей військовослужбовців.

За словами Олексія Резнікова, розвиток військово-морських спроможностей, зокрема через посилення бойових можливостей Військово-Морських Сил, є важливим завданням вищого військово-політичного керівництва. Йдеться про посилення флоту новими кораблями й катерами, які виконуватимуть завдання із захисту національних інтересів України не тільки у ближній морській зоні, а у майбутньому й у виключній морській економічній зоні.

— Задля цього ми плідно працюємо також із західними партнерами, зокрема з нашим стратегічним союзником — США. Наразі два катери типу Island морських шляхом здійснюють перехід до України. Зазначу, що два катери Island уже виконують завдання у складі національного флоту. Слід відзначити нашу співпрацю зі стратегічним партнером у Чорному морі — Туреччиною. Нещодавно на озброєння ВМС надійшов перший безпілотний комплекс Bayraktar, сьогодні на турецькій верфі розпочалося будівництво корпусу головного корвета типу ADA для потреб нашого флоту. Вкрай актуальним я вважаю те, що сьогодні на озброєнні ВМС України є протикорабельний комплекс «Нептун». Зі свого боку особисто зроблю все, що від мене залежить, щоб у найближчій перспективі цей комплекс заступив на бойове чергування задля захисту південних рубежів, — заявив Міністр оборони України.

Нагадаємо, що раніше Президент України Володимир Зеленський анонсував, що до 2035 року планується реалізація великої програми будівництва військово-морського флоту у три етапи. Буде створено інфраструктуру для будівництва флоту й військово-морських баз. Військово-морська база в Бердянську — перший етап будівництва саме такого великого флоту.