ВМС України долучились до міжнародних маневрів у Чорному морі

Середній десантний корабель «Юрій Олефіренко» та патрульний катер «Слов’янськ» ВМС ЗС України долучились до міжнародних маневрів у Чорному морі.

Про це повідомила прес-служба ВМС.

Українські ВМС провели тренування типу PASSEX з кораблями ВМС США, Республіки Туреччина та Румунії.

В акваторії Чорного моря кораблі українських ВМС взяли участь у тренуваннях типу PASSEX з кораблями ВМС США, Республіки Туреччина та Румунії. Серед інших був задіяний флагман 6-го флоту США корабель управління “Mount Whitney”. Також було залучено авіацію американських ВМС – патрульний літак P-8 “Poseidon” та гелікоптер. Загалом в тренуванні взяли участь 7 кораблів, два з яких від українських ВМС – патрульний катер “Слов’янськ” та середній десантний корабель “Юрій Олефіренко”.

Метою тренування було відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональної тактичної групи відповідно до стандартів НАТО та підвищення рівню взаємосумісності з флотами Альянсу. Окрім того, подібні заходи дозволяють підтримувати безпеку в Чорному морі, вдосконалювати навченість екіпажів кораблів ВМС України та ВМС США для виконання спільних морських операцій.

Під час виконання тренування у визначеному районі було відпрацьовано елементи з тактичного маневрування, тренування з сигналовиробництва із використанням міжнародної системи сигналів, висвітлення морської обстановки в районах інтенсивного цивільного судноплавства, тренування зі зв’язку, тощо.

Сьогодні Флагман шостого флоту США USS Mount Whitney разом із есмінцем USS Porter, судном комплексного забезпечення USNS John Lenthall, фрегатом ВМС Румунії ROS Marasesti, фрегатом ВМС Туреччини TCG Yavuz та середнім десантним кораблем ВМС України «Юрій Олефіренко» та патрульного катеру «Слов’янськ»під час виконання планових операцій у Чорному морі, – прокоментували у пресслужбі Шостого флоту оприлюднивши відповідне фото.