Перший катер компанії ОСЕА для Держприкордонслужби буде спущено на воду у листопаді

Денис Монастирський проінспектував хід будівництва катерів, що здійснюється в рамках контракту між компанією ОСЕА та Державною прикордонною службою України.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба.

«Вже наступного місяця перший катер буде спущено на воду, проведуться заводські випробування нашого судна. Навесні ми очікуємо його в Одесі», – сказав Денис Монастирський.

Очільник правоохоронного відомства зазначив, що ці судна вкрай потрібні Морській охороні ДПСУ для забезпечення інтересів держави і суспільства на морі у Азово-Чорноморському басейні.

Денис Монастирський підкреслив, що важливою умовою контракту лишається той факт, що 5 з 20 катерів буде виготовлено в Україні. Що в подальшому дозволить самостійно обслуговувати кораблі та розвивати власне виробництво.

За 3 роки українські прикордонники отримають 20 суден для охорони кордону, операцій спостереження та протидії ДРГ.

Нагадаємо, що 22 липня 2020 року у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу «Нібулон» підписано контракт щодо реалізації українсько-французького проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України.

Також нагадаємо, за умовами рамкової міжурядової угоди, підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України і Франції, чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.

Угода була ратифікована Верховною Радою України 4 березня 2020 року. Вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва кораблів на суму 136,5 млн. євро.