Керівництво держави визначило завдання розвитку ВМС пріоритетним – контр-адмірал Олексій Неїжпапа

26 жовтня, в Одесі, проведено зустріч Міжпарламентської Ради Україна-НАТО (UNIC).

Про це повідомило Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Серед учасників зібрання були представники керівництва та депутати Верховної Ради України, Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, члени бюро Парламентської Асамблеї НАТО та понад 10 держав-членів Альянсу і партнерів НАТО. З огляду на реалізацію стратегічного курсу нашої країни щодо повноправного членства в Північноатлантичному альянсі, у роботі засідання взяли участь заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко та заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

В ході заходу командувач національного флоту контр-адмірал Олексій Неїжпапа разом з заступником Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолієм Петренко поспілкувалися з присутніми представниками різних країн, іноземними та українськими фахівцями і партнерами обговорюючи виклики безпеці у Чорноморському регіоні та подальші перспективи її посилення.

Учасники зустрічі отримали актуальну інформацію щодо стану безпокової ситуації та планів, щодо протидії подальшій гібридній агресії Російської Федерації на морі. Обговорювалася стратегія подальшого розвитку Військово-Морських Сил і можливості відновлення українського військового флоту та набуття ним необхідних спроможностей, які дозволять забезпечити безпеку судноплавства в Азово-чорноморському регіоні. Висвітлювалися питання окупації українського півострову Крим.

– Розуміючі критичний стан морської безпеки, маючи чітку стратегію розвитку ВМС, вище політичне та військове керівництво держави визначило завдання розвитку ВМС пріоритетним. Результатом цієї роботи стало системне бачення, конкретні програми та збільшення фінансування розвитку ВМС, – зазначив очільник українських ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

– В перспективі Військово-Морські Сили повинні стати сучасними, стрімкими та інноваційними ВМС, які спроможні захистити народ України і національні інтереси в морському і прибережному середовищі шляхом проведення асиметричних і рішучих операцій, з добре мотивованим і професійним персоналом, налаштованим на перемогу. Одним з найважливіших факторів забезпечення стабільності обстановки в Чорноморському регіоні є неоціненна допомога наших міжнародних партнерів, – додав він.

Засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО є важливим елементом парламентського контролю за реалізацією стратегії євроатлантичної інтеграції, що спільно здійснюється Верховною Радою України та Парламентською асамблеєю НАТО.